Złodziej recydywista zatrzymany. Trafił w ręce policji, zanim firma zgłosiła kradzież

  • 18.06.2022, 07:30
  • redakcja
Złodziej recydywista zatrzymany. Trafił w ręce policji, zanim firma zgłosiła…

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież złomu. 31-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy okradał jedną z miejscowych firm. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 3 tys. zł. Funkcjonariusze schwytali przestępcę jeszcze przed otrzymaniem zgłoszenia o kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak ustalili śledczy, sprawca działał w warunkach recydywy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Starogardzcy kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu podczas realizowanych czynności oraz pracy operacyjnej ustalili personalia 31-latka, który w nocy z 5 na 6 czerwca miał ukraść złom metali kolorowych z terenu jednej z miejscowych firm.
- Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje ustalenia. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, gdzie na widok funkcjonariuszy podjął nieskuteczną próbę ucieczki, przeskakując przez ogrodzenie z drutem kolczastym - mówi oficer prasowy starogardzkiej policji Marin Kunka. - W czasie przeszukania pomieszczeń kryminalni zabezpieczyli skradzione wcześniej mosiężne elementy oraz umowy sprzedaży metali kolorowych w punkcie skupu złomu.
Mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany przez kryminalnych, zanim ci otrzymali zgłoszenie o popełnionym przestępstwie. Jak się okazało, działający pod przykryciem nocy sprawca okradł jedną z miejscowych firm. Wstępne straty powstałe w wyniku tego przestępstwa oszacowane zostały na kwotę 3 tys. zł - wylicza rzecznik.
Zatrzymany 31-latek działał w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy mieszkaniec Kociewia w przeszłości nie popełniał podobnych przestępstw.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adamek
Adamek 23.06.2022, 05:54
Recydywa się nie zmieni. Nie będę pracował. Wolę ukraść. A jak złapią to będę miał lepiej jak na wolności. Dostanę papu będę w ciepłym spał zawiozą do lekarza bez kolejki same luksusy. A my uczciwi placimy na takich. Do kamieniołomów z gnojami.
Adrian
Adrian 23.06.2022, 15:55
Skoro tak dobrze w ZK to na co czekasz
KPS
KPS 19.06.2022, 14:06
Dziękuję pisdusie za taką biedę że ludzie złom zbierają. Wsadzić kaczkę i jego kumpli do paki a nie ubogich ludzi.
peło
peło 19.06.2022, 19:33
Otwórz oczy...pełne parkingi pod centrami handlowymi i full kosze w sklepach, zapchana kastorama...

Pozostałe