Policjanci podsumowują akcję NURD. Odnotowano 80 wykroczeń

  • 09.06.2022, 09:35
  • Źródło: KPP Starogard
Policjanci podsumowują akcję NURD. Odnotowano 80 wykroczeń KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 7 czerwca policjanci ze Starogardu Gdańskiego przeprowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, których głównym celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili 80 przypadków naruszeń przepisów prawa — zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki włączyli się wczoraj w realizację ogólnokrajowych działań NURD. Patrole funkcjonariuszy w białych czapkach prowadziły kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając uwagę na rejony szczególnie zagrożone dla ruchu pieszych.

W działania zaangażowanych było 13 stróżów prawa ze starogardzkiej drogówki. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami w obrębie przejść dla pieszych oraz na przejawy łamania przepisów drogowych przez samych pieszych. - Mundurowi odnotowali 80 różnego rodzaju wykroczeń, z których większość dotyczyła nieustępowania pierwszeństwa pieszym, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W rejonie skrzyżowań dróg z ciągami dla pieszych i rowerzystów, czyli miejsc, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, policjanci weryfikowali zachowania pieszych względem kierujących oraz kierujących względem pieszych.

W efekcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę, wystawili 2 pokwitowania za zatrzymane dowody rejestracyjne, odebrali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Poza tym policjanci nałożyli 39 mandatów karnych na kierujących pojazdami oraz 4 mandaty na pieszych. Dodatkowo, w związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi pouczyli 30 kierowców i 3 niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tego typu działania organizowane są cyklicznie, a ich głównym celem jest ograniczenie zdarzeń z udziałem pieszych, użytkowników hulajnóg oraz rowerzystów.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe