Wiwat Król! Niech żyje Król!

  • 03.06.2022, 11:00
  • UM Starogard
Wiwat Król! Niech żyje Król!

Podziel się:

Oceń:

Nowym królem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim został Mirosław Sonnenfeld. 28 maja podczas Turnieju w Strzelnicy ustrzelił symbolicznego Kura. Do starogardzkiego bractwa wstąpiło też dwóch nowych braci Grzegorz Chudzik i Robert Ciecholewski. Podczas Turnieju złożyli uroczyste ślubowanie. Sobotniemu strzelaniu towarzyszył Rodzinny Piknik w Strzelnicy.

Jednym z najważniejszych wydarzeń Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, od czasu jego reaktywacji w 1993 roku, jest Turniej o Tytułu Króla Bractwa. W tym roku odbył się po raz dwudziesty ósmy. Kurkowi Bracia połączyli go z rodzinnym piknikiem. W sobotę 28 maja do Strzelnicy zaprosili swoje rodziny i przyjaciół.


Wśród specjalnych gości byli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, bracia honorowi oraz przedstawiciele służb mundurowych. Po salwie z armaty i odśpiewaniu hymnu Bractwa, prezes Zbigniew Bona zaprosił Braci do strzelnicy, a zaproszonych gości do korzystania z przygotowanych dla nich z tej okazji atrakcji.

Głównym zadaniem Braci było ustrzelenie kura – symbolu bractwa. Strzelali tak długo, aż kur spadł. Niemal każdy oddał po trzy strzały. Ostatecznie decydującym strzałem powalił go Mirosław Sonnenfeld. Tym samym zgodnie z tradycją otrzymał tytuł XXVII Króla Bractwa. Tytuł Pierwszego Rycerza wywalczył Mariusz Nierzwicki, a Drugim Rycerzem został Edward Dubiela.
 


– Ustrzelenie Kura to ważna i podniosła chwila, która wiąże się z pracą całego Bractwa na rzecz tego jedynego, któremu uda się go powalić. Jestem wdzięczny i zaskoczony, że to właśnie ja oddałem ten decydujący strzał. Po raz trzeci otrzymuję ten zaszczytny tytuł i już dzisiaj zapraszam wszystkich na uroczystą intronizację, która odbędzie się 2 lipca na Rynku podczas drugiego dnia obchodów Święta Miasta – powiedział Mirosław Sonnenfeld.

W Turnieju po raz pierwszy uczestniczyło też dwóch nowych Braci. Punktualnie o godz. 12:00 Grzegorz Chudzik i Robert Ciecholewski złożyli uroczyste ślubowanie potwierdzające ich wolę przytępienia do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim.
 


Turniej o Tytuł Króla Bractwa poprzedziły strzeleckie szranki o Dar Bractwa. Najlepszym strzelcem okazał się brat Krzysztof Langowski. Drugie miejsce zajął Jarosław Pośman, a na trzecim stopniu podium stanął Henryk Kinder. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które ufundował brat Ramzes – fundator całej imprezy.

UM Starogard

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szabla
szabla 24.06.2022, 10:14
dezynfekcja , deratyzacja i odkomuszanie koniecznie potrzebne
każmnirz
każmnirz 07.06.2022, 08:45
zabrakło naftaliny na mole...
juhas
juhas 09.06.2022, 07:50
ale będzie naftalina+ , prezio obiecał...
Obywatel
Obywatel 03.06.2022, 13:36
Bogate ************ i tyle w temacie.
działonowy
działonowy 03.06.2022, 13:32
popatrzcie na datę , też spartolili , jak całą resztę - wstyd...
moll
moll 03.06.2022, 12:33
chłopcy w krótkich gaciach i zamolałych łachach
antyant
antyant 10.06.2022, 10:02
jakie chłopcy? spruchniałe ramole
strzelec
strzelec 03.06.2022, 11:50
żenada i dziecinada

Pozostałe