sobota, 20 kwietnia 2024 02:27

W Gniewie 28 maja odbył się pierwszy bieg z cyklu V Biegowego Grand Prix Kociewia - Veolia Run 5 km biegiem po Gniewie. Najpierw w wyścigu zmierzyły się dzieci w różnych kategoriach wiekowych - razem aż 225 osób! Ale dorośli biegacze także dopisali. W biegu głównym wystartowało 237 osób. Patronat medialny nad V GP Kociewia objęła Gazeta Kociewska.

Veolia Run w Gniewie był pierwszym biegiem z cyklu V Biegowego Grand Prix Kociewia. Jak pokazało sobotnie wydarzenie, sport ten ma coraz więcej zwolenników, a uprawiać może go niemal każdy.

Najlepsze zawodniczki, najlepsi zawodnicy
- W kategorii Open Kobiet wygrała Kamila Grzonka z Bytoni. Drugie  miejsce zajęła Marta Szachta ze Skórcz, a trzecia była Agnieszka Pałkowska ze Swarożyna - mówi Ryszard Różycki, prezes Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak” oraz pomysłodawca biegowego cyklu na Kociewiu. - Wśród mężczyzn wygrał Sebastian Waśkiewicz z lipna, a tuż za nim był Sebastian Szymański z miejscowości Szprudowo. Trzecie miejsce na podium zajął Marcin Góralski z Gdyni. Najlepszą Parą Małżeńską okazała się Lucyna i Piotr Ciechanowscy z Tczewa. Team Rodzinny wygrali Dobromił i Artur Czarnecki z Borkowa, a w kategorii Mundorowej pierwsze miejsce zajął Jarosław Sławiński z Kolonii Ostrowickiej.

Kolejny bieg już w sierpniu!
W wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 wręczono okazałe Puchary. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gniewa, którzy licznie przybyli na rynek miasta, aby dopingować biegaczy. Organizatorzy biegu - GOSiR Gniew - bardzo dobrze organizacyjnie przygotowali imprezę. Każdy z uczestników po biegu mógł zjeść ciepły posiłek regeneracyjny, wypić kawę czy herbatę oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych na gniewskim rynku. Przy okazji imprezy skorzystano z możliwości prezentowania rozmaitych stoisk regionalnych, gastronomicznych i turystycznych. Organizatorzy imprezy zapraszają już na kolejny bieg V BGPK, który odbędzie się 28 sierpnia w Skarszewach. Będą to XXIV Biegi uliczne im .Jana Kielasa w ramach których organizowane są VI Mistrzostwa Polski Urzędników.