PODpunkt najlepszym projektem w kraju

  • 25.05.2022, 09:52
  • redakcja
PODpunkt najlepszym projektem w kraju

Podziel się:

Oceń:

PODpunkt to projekt społeczny, w ramach którego w Starogardzie Gdańskim stanęły dwie stacje solarne do ładowania urządzeń mobilnych. Jego autorami są uczniowie I LO w Starogardzie Gdańskim - Antoni Rogowski z Lipinek Szlacheckich oraz Maksym Domkowski ze Starogardu. To wszystko w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Podczas wielkiego finału Zwolnionych z Teorii 2022 stacje solarne zdobyływszystkie nagrody: Złotego Wilka za najlepszy projekt w przestrzeń miejskiej w Polsce 2022,  Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie pomorskim oraz Brązowego Wilka za najlepszy projekt.

Stacje solarne ustawione są w okolicach dworca PKP i w Parku Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. W obu punktach można bezpłatnie podładować telefon lub inne urządzenia mobilne.

Ogólnopolska Olimpiada Zwolnieni z Teorii to jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której uczniowie mają okazję zrealizować własne pomysły, w przypadku Maksa i Antoniego, mające na celu polepszenie jakości życia w mieście, oraz zwiększenia świadomości mieszkańców w dziedzinie OZE. Dzięki niej młodzież w całym kraju ma możliwość realnego wpływu na otaczające ich środowisko, nawiązanie współpracy z fundacjami, firmami oraz stowarzyszeniami, a także uzyskanie międzynarodowych certyfikatów.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekodziad
Ekodziad 25.05.2022, 16:59
Ogniwa fotowoltaiczne są szkodliwe dla środowiska. Mają niewiele wspólnego z ekologią
Adamek
Adamek 25.05.2022, 18:08
To tak ja z pojazdami elektrycznymi. Tylko wciskają nam kit. Samo dziadostwo Gnać tych ekologów na cztery wiatry bo oni mają muzgi zryte.
...
... 26.05.2022, 15:00
"mUzgi"
Ekodziad
Ekodziad 26.05.2022, 10:56
Ekologia to wielkie interesy i wielkie pieniadze, ona nie ma nic wspólnego z prawdziwą ochroną środowiska

Pozostałe