V Biegowe Grand Prix Kociewia. Do pierwszego biegu pozostało 9 dni

  • 19.05.2022, 09:41
  • redakcja
V Biegowe Grand Prix Kociewia. Do pierwszego biegu pozostało 9 dni

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 13 maja w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie dotyczące organizacji V Biegowego Grand Prix Kociewia, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Wzięli w nim udział również przedstawiciele różnych instytucji i gmin, w których odbywać się będą biegi, a także sponsorzy. Podczas konferencji przedstawiono szczegółowo każdy z biegów, opisano trasę i walory turystyczne danych miejscowości. Spotkanie poprowadził Ryszard Różycki, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki ”Kociewiak”. Pierwszy bieg z cyklu V BGPK odbędzie się już 28 maja w Gniewie.


W konferencji wzięło udział około 20 osób. Spotkanie otworzył wicestarosta i aktywny sportowiec - Patryk Gabriel - wraz z prezesem Stowarzyszenia „Kociewiak” - Ryszardem Różyckim.
Wicestarosta zaznaczył, że tego rodzaju wydarzenia sportowe są niezwykle istotne i znacząco wpływają na poprawę kondycji fizycznej mieszkańców. Podkreślił, że Powiat z ogromną przyjemnością wesprze V Biegowe Grand Prix Kociewia.
Pomysłodawca wydarzenia - Ryszard Różycki - podziękował organizatorom poszczególnych biegów za dołączenie do cyklu imprez. Zaznaczył, że w tym roku pojawiły się nowe biegi, które z pewnością ucieszą zawodników.

11 biegów
W tym roku, od maja do listopada, odbędzie się 11 biegów. Każdy z nich został dokładnie opisany przez przedstawicieli gmin. Organizatorzy opisali nie tylko trasy, ale również zwrócili uwagę na walory turystyczne danych miejscowości. Jak mówili, każdy znajdzie coś dla siebie. Trasy wiodły będą po ścieżkach leśnych, kostce brukowej i asfalcie, co da każdemu równe szanse, gdyż każdy czuje się lepiej w innym terenie.

Veolia Run
V Biegowe Grand Prix Kociewia otworzy III edycja biegu Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie.
- Trasa wiodła będzie po urokliwych uliczkach i mniej znanych zakątkach naszej miejscowości. Na uczestników czeka wiele atrakcji, dlatego, że rozpoczynamy tego dnia cykl imprez. Nie będą to tylko biegi, ale również dzień dziecka oraz festiwal kultury żydowskiej. Impreza jest przewidziana od godz. 11 do godz. 20. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału - zaznaczyła przedstawicielka gminy Gniew.
Bieg odbędzie się już za dziesięć dni, czyli 28 maja. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl.

Co nowego?
Każdego roku organizatorzy starają się wprowadzić dodatkowe urozmaicenia. Tak też będzie i podczas biegów w 2022 roku.
- W tym roku wprowadziliśmy nową kategorię - „Mundurową”. Mamy już kategorię „Open”, „Kobiet”, „Mężczyzn”, liczne kategorie wiekowe od lat 16 do 60+ dla kobiet i  70+ u mężczyzn. W ubiegłym roku wprowadziliśmy kategorię „Rodziną” - mama i dziecko lub tata i dziecko, kategorię „Drużynową” i „Parę małżeńską”. Bardzo nas cieszy, że inne cykle idą naszym śladem i również wprowadzają takie kategorie – zaznaczył Ryszard Różycki.
W tym roku podwyższony został próg nagród za miejsca I-III kolejno od 1500 zł do 1000 zł oraz wprowadzono dodatkową nagrodę za zajęcie miejsca IV i nowość w tym roku w kategoriach wiekowych – nagrody finansowe od 150 do 50 zł. Podniesione zostały również nagrody pieniężne w kat. „Drużynowej” od 1500 zł za I miejsce do 750 zł za miejsce III. Dodatkowo nagrody rzeczowe przewidziano dla osób zajmujących miejsce IV.
Zwieńczeniem cyklu biegowego, podsumowującego całoroczne zmagania, będzie V Kociewska Gala Biegowa, która - podobnie jak rok temu - odbędzie się w Skarszewach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pebać jes
pebać jes 19.05.2022, 13:05
kolejne głosy kupione
Gość
Gość 19.05.2022, 10:01
Konferencja czy znowu lans ?
Brakuje w obrazku do kompletu Konkolewska i Chyły ?

Pozostałe