60-lecie DPS-u w Szpęgawsku

  • 20.05.2022, 16:40
  • redakcja
60-lecie DPS-u w Szpęgawsku

Podziel się:

Oceń:

Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku świętuje 60-lecie istnienia. Placówka jest największą tego typu na Pomorzu. Jubileusz był świetną okazją do wspomnień, ale też gratulacji i życzeń skierowanych na ręce dyrektor Anny Szwedowskiej.

Słowa uznania za lata pracy na rzecz drugiego człowieka przekazał m.in. senator Ryszard Świlski, Zarząd Powiatu: starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz członek Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. Wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich pracowników skierował również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Rogalski, wieloletni starosta Leszek Burczyk, prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia Adam Magiełka oraz komendant powiatowy policji Bogusław Ziemba.
Specjalne wyróżnienie Zarządu Powiatu za prawie 45 lat pracy w placówce otrzymała pani Mira Mechlińska-Puckowska. Były także wyróżnienia od dyrekcji, a także słodkie prezenty dla Mieszkańców.

Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku założono w 1962 roku w dawnej siedzibie rodziny von Paleske. Pierwotnie był to zabytkowy dworek otoczony parkiem. Wraz z domem powstało Gospodarstwo Pomocnicze o powierzchni 62,5 ha. Obecnie obiekt wpisany jest do rejestru zabytków Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Pierwszym kierownikiem zakładu był Jan Ertmański. W roku 1981 rozpoczęto remont kapitalny dworku, a w roku 1984 wybudowano portiernię i rezerwowe ujęcie wody. W ramach Gospodarstwa Pomocniczego wybudowano budynek inwentarski, hangar na maszyny rolnicze. Gospodarstwo to funkcjonowało do roku 2000.
Obecnie Dyrektorem domu jest Anna Szwedowska, placówka świadczy usługi zgodnie z wymaganymi standardami. Od lutego 2007 roku posiada zezwolenie na działalność domu, na czas nieokreślony. Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych, posiada 216 miejsc.

 

_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

michalina
michalina 31.05.2022, 09:26
po co komu ta trójca , wszędzie się pchają i lansują , aby była kolejna fota i jubel , ile to wszystko kosztuje nas podatników ???
Łowca trolli
Łowca trolli 31.05.2022, 11:56
Tobie ta trójca jest potrzebna, bo o czym byś tu codziennie trollował, gdyby ich nie było?
edi
edi 25.05.2022, 06:48
jedna osoba starosta lub v-ce po co ta konkolewska, tylko kase bierze nic nie robi i te glupie usmieszki z gabrysiem.
momo
momo 25.05.2022, 12:55
skandal . kolesiowskie układziki
Ekonomista
Ekonomista 21.05.2022, 17:16
Pani Konkolewska powinna przemyśleć swoje wręcz nachalne pozowanie do każdego zdjęcia i udział w każdym nawet najmniejszym "wydarzeniu".Może jest jakaś dziedzina w starostwie w której Pani Konkolewska mogłaby wykazać się uczciwą pracą.
Precież nie po to jest zatrudniona,żeby uprawiać promocję własnej osoby.Nie za taką pensję.To nie etyczne.
Mniej buty, wiecej szacunku dla wyborców.
I jeszcze jedna uwaga.Pani potrzebuje stylistki i dobrego fryzjera.
see
see 24.05.2022, 23:40
Dlaczego używasz dużej litery ? Mam nadzieję, że nie z szacunku :/
były sołtys
były sołtys 21.05.2022, 18:25
ty jesteś ekonomista czy stylista?Znasz się dosłownie na wszystkim?
Modniś
Modniś 21.05.2022, 19:33
Znam się na finansach publicznych i na modzie.
Nie znoszę strojów ,ktore mozna nosić tylko i wyłącznie na " wiejskie odpusty".
ircha
ircha 22.05.2022, 09:45
Ty się ,chyba znasz na modzie w domu publicznym
Gość 3
Gość 3 23.05.2022, 09:59
Glodnemu chleb na myśli ?
modnisia
modnisia 22.05.2022, 09:32
mówisz o tej r różu?
Nietykalny
Nietykalny 21.05.2022, 14:20
Taka feta i pół powiatu swietuje a jeszcze niedawno byla głośna afera w DPS....
Czy ktoś publicznie wyjaśnił kto zawinił ?


008
008 21.05.2022, 14:13
Mam nadzieje, że doczekam się dnia, że ktoś dojdzie do władzy i tak popatrzy na wszystkie samorządy i na tych wszystkich darmozjadów i ich pozwalnia.
Gość
Gość 21.05.2022, 14:02
Ile kosztuje nas podatników godzina pracy starosty, wicestarosty i etatowej Konkolewskiej?
Ile kosztuje nas lans w jednym miejscu tej trójcy?
Gość
Gość 20.05.2022, 18:18
.....i znowu cała "trójca"'
michał
michał 21.05.2022, 09:01
ciekawe , do czego oni są potrzebni ????? , ale liczy się lans i gotowość przed wyborami
Łowca trolli
Łowca trolli 21.05.2022, 11:32
Witam, jak tam w pracy?
lucek
lucek 21.05.2022, 07:46
skala w alkomacie wytrzymała ?
Łowca trolli
Łowca trolli 21.05.2022, 11:34
Lucek, dżentelmeni nie piją o tak wczesnej porze dnia
AA
AA 21.05.2022, 14:01
Dowcipny jesteś
Są tacy urzędnicy co mają inne przyzwyczajenia.

Pozostałe