W Klonówce powstaje most. Inwestycja ma być gotowa za ponad 3 miesiące

  • 20.05.2022, 13:35
  • redakcja
W Klonówce powstaje most. Inwestycja ma być gotowa za ponad 3 miesiące…

Podziel się:

Oceń:

Trwają prace związane z budową mostu nad rzeką Wierzyca w Klonówce. Wartość tego przedsięwzięcia to blisko 3,5 mln, a koniec robót przewidziano w sierpniu.

Od września tego roku trwają intensywne prace przy budowie nowego mostu w Klonówce. W pierwszej kolejności wykonawca robót, czyli firma Roka Budownictwo Sp. z o.o., dokonał rozbiórki starego mostu, następnie przygotował platformy robocze dla sprzętu ciężkiego oraz komory robocze ze ścianek szczelnych do wykonania fundamentów. Zostało wykonane głębokie posadowienie dla wszystkich podpór tj. dwóch skrajnych oraz jednej nurtowej w postaci pali CFA. Kolejnym etapem było wykonanie żelbetowych ław fundamentowych na palach. Po wykonaniu fundamentów usunięto tymczasowe komory robocze, wykonano zasypki i wyregulowano brzeg rzeki po obu stronach. Ułożono materace gabionowe w zakresie przewidzianym w projekcie,zabezpieczając je dodatkowo drewnianą palisadą.

Kolejny etap budowy
Obecnie trwa kolejny etap budowy- montaż żelbetowych, prefabrykowanych łupin łukowych, budowa ścian z gruntu zbrojonego z użyciem małogabarytowych bloczków betonowych na ustawionych łukowych prefabrykatach.
- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że inwestycje drogowe to jeden z priorytetów naszego samorządu – zauważa starosta Kazimierz Chyła. - Realizujemy wiele inwestycji, które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa osób korzystających z dróg powiatowych. W ramach tych działań remontujemy drogi i mosty, które wymagają naprawy, tworzymy nowe ścieżki rowerowe, chodniki, czy zatoki autobusowe. Obiekt w Klonówce znacząco podniesie stan bezpieczeństwa wszystkich kierujących.

Wizytacja na placu budowy
Niedawno plac budowy odwiedzili członkowie Zarządu Powiatu - starosta Kazimierz Chyła, wicestarosta Patryk Gabriel oraz etatowy członek Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, którzy przyznają, że zakres prac naprawdę robi wrażenie.
- W podejmowaniu decyzji kierujemy się troską o bezpieczeństwo zdrowotne, stąd realizowany w Kociewskim Centrum Zdrowia wielki projekt przebudowy i modernizacji szpitala, jednakże naszym działaniom przyświeca również troska o bezpieczeństwo drogowe - podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. - Wszyscy chcemy się poruszać w miarę szybko, ale po bezpiecznych drogach i do tego konsekwentnie dążymy. To, co zobaczyliśmy na placu budowy w Klonówce, jest imponujące – stwierdza.

Kiedy koniec prac?
Po wykonaniu ścian z gruntu zbrojonego wykonawca odtworzy nasypy drogowe, wykona nowe szerokie kapy chodnikowe i utwardzone dojścia wraz z nową nawierzchnią bitumiczną na moście. Zostaną zamontowane nowe barieroporęcze oraz zostanie wykonane odwodnienie mostu i jezdni. Wykonawca powinien zakończyć prace na przełomie lipca i sierpnia 2022 r. Otwarcie mostu i przejezdność będzie możliwa po dokonaniu ostatecznego, bezusterkowego odbioru przez Powiatowy Nadzór Budowlany. Procedury odbiorowe powinny zamknąć się z końcem sierpnia.
Wartość tej inwestycji, którą z ramienia Powiatu nadzoruje Powiatowy Zarząd Dróg, to blisko 3,5 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50 proc. Pozostała część inwestycji jest finansowana z budżetu Powiatu Starogardzkiego.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kociewiak
kociewiak 31.05.2022, 09:30
"fachowcy" od budownictwa na wybiegu , śmiechu warte
Łowca trolli
Łowca trolli 31.05.2022, 11:57
Każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie. Jedni są budowlańcami, a inni trollami internetowymi.
009
009 21.05.2022, 14:16
I zaś mapety na zdjęciu. No nie wyrobie zaraz.
Wyborca.
Wyborca. 21.05.2022, 13:17
To jest kuriozum,żeby wizytować plac budowy jechała cała trójka czyli starosta Chyła,vice starosta Gabriel i etatowa
Konkolewska.Kto został w starostwie ,żeby pracować ?To,ze na plac budowy pojechał starosta to rozumiem,ale zeby dodatkowo Gabriel i Konkolewska to już absurd.Robią sobie fotki i kpiny z wyborców ? Konkolewska to niby jaka specjalistka ? W jakim celu tam pojechała? Łatwo się lansować za publiczne pieniądze.Jakby było mało to Gabriel i Konkolewska mają asystentów. Można wnioskować,ze nie ma żadnej kontroli ich poczynań bo radni są "ślepi" ?
Siedzą sobie spokojnie bez odpowiedzialnosci i biora wygórowane diety.Państwo w państwie.
Koneksje.
Koneksje. 21.05.2022, 13:56
Pytasz jaką specjalistką jest p.Konkolewska,która zarabia krocie w porównaniu z np.pielęgniarkami ?
Ja Ci powiem: to jest pani ekspert z nadania politycznego pana posła Neumana.
Wstyd p.posle takie działania.Ciekawe co by pan Tusk powiedział jakby znał sytuację....
Konkolewska i inni że starostwa ,którzy mają asystentów to nieźle się urządzili.Asystenci to niejednokrotnie lepiej wykształceni ludzie (np.od Konkolewskiej )pracują za niewielkie pieniądze i wykonują pracę, kiedy etatowi zarządu mogli się lansować.
Malkontent
Malkontent 21.05.2022, 08:31
Czytając takie artykuły zastanawiam się dlaczego tracimy państwowe pieniądze na utrzymywanie bezsensownych stanowisk typu etatowy członek Zarządu. No zwykły śmiertelnik na pewno na nim się znajdzie. szkoda gadać.
wdiablony
wdiablony 21.05.2022, 08:59
to właśnie nepotyzm i kolesiowskie układy za duże pieniądze w tym grajdole
Wyborca 2
Wyborca 2 21.05.2022, 13:42
Masz rację ,ale co z tego,że kilka osób widzi to a reszta siedzi cicho.Radni są cicho bo palec prosto trzymają staroście i reszcie.Chodzi im o ich własny interes a nie o dobro społeczne.W kampanii wyborczej znowu będą opowiadać banialuki co to oni nie zrobią i jak będę dbać o interes społeczny.
Nie ma nikogo co by patrzył władzy powiatowej na ręce.Media też milczą.Szkoda,że zamilkł Pan Wichert i jego stowarzyszenie.
Kaśka
Kaśka 21.05.2022, 04:51
Górska rzeka górski most
kamil
kamil 22.05.2022, 13:12
tylko to dziadostwo...

Pozostałe