sobota, 20 kwietnia 2024 10:14

Sobotnie Derby Pomorza dla KPS-u

W sobotę, 7 maja po dłuższym czasie sympatycy Klubu Piłkarskiego Starogard mogli cieszyć się ze zwycięstwa swojego zespołu na własnym stadionie. Starogardzianie wygrali 2:0 z przeciwnikami z Gdyni. Obecnie starogardzki klub zajmuje 12 pozycję w tabeli.

Pierwsza bramka przejdzie do historii. Została strzelona już w 25 sekundzie meczu przed Kamila Banaczka i była przepięknej urody. Następnie w 20 minucie Patryk Moskiewicz, a w 35 minucie Filip Sosnowski mogli podwyższyć prowadzenie, ale po ich strzałach piłka trafiła w słupek.
W 42 minucie Bałtyk miał znakomitą okazję na wyrównanie. Po faulu Serhiya Napolova sędzia podyktował dla gości rzut karny. Nasz bramkarz Arkadiusz Moczadło znakomicie wyczuł intencję strzelca i obronił „jedenastkę”.
W drugiej połowie Serhiy Napolov zrehabilitował się za przewinienie z pierwszej połowy i w 74 minucie podwyższył rezultat na 2:0. W końcówce meczu Bałtyk grał w „10” po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla obrońcy gości.
Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy kolejnych sukcesów!