Służby w akcji – pożar gospodarstwa, niewybuchy w Skarszewach i uciekający motocyklista

  • 11.05.2022, 10:24
  • redakcja
Służby w akcji – pożar gospodarstwa, niewybuchy w Skarszewach i uciekający… fot. OSP Czarna Woda, Bobowo; Kociewiak.pl

Podziel się:

Oceń:

Pożar na gospodarstwie

 

PĄCZEWO. 4 maja o przed godziną 4 nad ranem w Pączewie rozległ się dźwięk strażackich syren.
W jednym z gospodarstw doszło do pożaru stodoły oraz chlewni. Na miejsce skierowano liczne siły i środki z powiatu starogardzkiego.

Pożar wybuchł w nocy i szybko rozprzestrzenił się po obiektach gospodarczych. Na miejsce zadysponowano siły i środki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie i aż 8 jednostek OSP w powiecie. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogień był mono rozwinięty. Działania trwały do godziny 8 nad ranem. Żadna z osób nie została ranna, natomiast straty materialne są ogromne.


Niewybuchy na ulicy Górnej

SKARSZEWY. 5 maja podczas prac ziemnych wykonywanych na posesji przy ulicy Górnej w Skarszewach robotnicy natrafili na dwa niewybuchy pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O niebezpiecznym znalezisku niezwłocznie powiadomili straż i policję.

Na miejsce wysłano służby ratunkowe, które potwierdziły odkrycie. Niezwłocznie powiadomieni zostali saperzy z Lęborka, którzy tego samego dnia zabrali pociski na poligon, a następnie zdetonowali je w kontrolowanych warunkach.
Przypominamy wszystkim, że o każdym tego typu znalezisku należy powiadomić niezwłocznie policję. Pod żadnym pozorem nie wolno działać na własną rękę, wydobywać niewybuchu, stukać w niego, czy transportować. Mimo upływu wielu lat, tego rodzaju niespodzianki są nadal bardzo groźne.

Motocyklista uciekł z miejsca zdarzenia

CZARNA WODA. 7 maja około godziny 18.40 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku z udziałem motocyklisty na ulicy Starowiejskiej w Czarnej Wodzie. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem, po czym motocykl uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawę bada policja.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy motocykl wbity w płot jednej z posesji. Motocyklista zbiegł w nieznanym kierunku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukiwaniu terenu wokół zdarzenia. Na miejscu zdarzenia współpracowaliśmy z JRG Starogard Gdański. Działania trwały około godziny - informują strażacy z OSP w Czarnej Wodzie.
Policjanci ustalili, właściciela oraz kierowcę motocykla. Okazał się nim 27-leni mieszkaniec gminy Osieczna, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na na drodze i wypadł z jezdni.
Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 3 tys. złotych i zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny motocykla.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryck USA
Henryck USA 19.05.2022, 14:45
Typical Polack, pijany bije siatka i ucieka. Stupid.
Moorzyn USA
Moorzyn USA 19.05.2022, 15:38
Nie bądź racist ty biała człowieka

Pozostałe