Psychoterapia: ile kosztuje i ile trwa?

  • 06.05.2022, 07:35
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Psychoterapia: ile kosztuje i ile trwa?

Podziel się:

Oceń:

Jak długo trzeba chodzić na psychoterapię i ile kosztują wizyty? Jak wybrać dobrego psychoterapeutę? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, ile zapłacisz za psychoterapię w 2022 roku.

Jak wybrać psychoterapeutę? 

Psychoterapia to w wielkim skrócie leczenie rozmową. Istnieje wiele rodzajów psychoterapii, ale wszystkie rodzaje psychoterapii łączy jedna wspólna cecha: jest to bezpośrednie zetknięcie pacjenta i psychoterapuety. 

Obecnie - również ze względu na pandemię - wiele osób korzysta z psychoterapii. Znalezienie właściwego specjalisty jest kluczowe, ponieważ to właśnie z nim dana osoba spędzi wiele czasu. Ważnym elementem szukania psychoterapeuty będzie zapoznanie się z metodami psychoterapii i jej technikami. Specjalistę warto wybrać pod kątem stosowanej metody. Należy zweryfikować uprawnienia terapeuty i zapoznać się z opiniami na jego temat. Warto pamiętać, że możemy wybrać się na kilka wizyt u różnych specjalistów i po nich wybrać osobę, z którą chcemy stale pracować. 

Gdzie szukać specjalisty? W dzisiejszym czasach nie musimy ograniczać się do lokalnego rynku specjalistów. Można skorzystać z opcji online, która daje dostęp do wybitnych, doświadczonych i cenionych psychoetrapeutów. W przypadku sesji online trzeba mieć na uwadze, by zapewnić sobie odpowiednie, spokojne miejsce na każde spotkanie. 

Ile kosztuje psychoterapia? 

Psychoterapia jest dość kosztowna. Jeśli nie mamy możliwości korzystania z leczenia w ramach NFZ, należy nastawić się na płatność około 150-250 zł za 1 wizytę. Z reguły psychoterapia obejmuje jedno spotkanie na tydzień lub dwa spotkania w miesiącu. Koszt miesięczny uczęszczania na psychoterapię to około 300-800 zł (w zależności od częstotliwości spotkań). 

Jak długo trzeba chodzić na psychoterapię? 

Podaje się, że psychoterapia może być: krótkoterminowa - wtedy trwa 6-12 sesji; średnioterminowa, czyli 13-24 sesje i długoterminowa – trwająca nawet kilka lat. 

Pomoc specjalisty jest kosztowna i dla wielu osób może być znaczącym obciążeniem domowego budżetu. Jednak w przypadku zidentyfikowanej potrzeby, nie warto rezygnować z pomocy psychoterapeuty. 

Niekiedy pakiety sesji są o wiele tańsze niż płacenie za pojedyncze wizyty. Dodatkowo wykupienie większej liczby spotkań z góry umacnia w motywacji do pracy. Warto sprawdzić, ile np. zapłacimy za 10-20 sesji z góry i w razie potrzeby można koszt sfinansować za pomocą pożyczki online na stronie https://www.provident.pl/. Ważnym elementem będzie przemyślenie takiego kroku i ocena ryzyka. Pamiętaj, by korzystać jedynie ze sprawdzonych firm i dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe