Akwarium - oryginalna dekoracja mieszkania

  • 06.05.2022, 07:31
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Akwarium - oryginalna dekoracja mieszkania

Podziel się:

Oceń:

Akwaria mogą być wyjątkową dekoracją w domu, nie wymagają również wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Tworzenie mniejszego modelu podwodnego świata sprawia dużo radości i przy okazji pozwala na odzyskanie wewnętrznego spokoju. Aby akwarium spełniało swoją funkcję, należy zadbać o kilka szczegółów, jednym z ważniejszych jest odpowiednie miejsce.

Akwarium w domu - odpowiednie miejsce i prawidłowe oczyszczanie wody

Zbiornik powinien stać w miejscu oddalonym od okna i ciągów komunikacyjnych. Zbyt dużo światła słonecznego powoduje masowy rozrost glonów, ryby nie mogą być narażone na ciągły ruch wokół, ponieważ żyjąc w stresie, nie rozwijają się dobrze i mogą stracić swoje zabarwienie. Bardzo ważne jest także właściwe oczyszczanie wody z gromadzących się na dnie osadów, gnijących roślin i ubocznych produktów przemiany materii. Filtr kubełkowy jest bardzo praktycznym zewnętrznym elementem akwarium. Cechuje go wysoka wydajność, w każdej chwili można go wyczyścić bez większych problemów, nie zajmuje miejsca wewnątrz zbiornika, dlatego zostaje więcej przestrzeni dla roślinności i ryb. Filtr kubełkowy nowszej generacji ma także odrębne komory na filtr, gąbkę i węgiel aktywny.

Akwarium domowe - roślinność

Każdy początkujący akwarysta marzy o tym, aby rośliny rozwijały się bujnie i zdrowo, a glony nie stały się zbyt uciążliwe. Najszybciej rosnące gatunki trzeba regularnie przycinać, można je również zamienić na gatunki rosnące wolniej. Nie należy stosować od razu zbyt dużej ilości gatunków, aby utrzymać równowagę roślinną w zbiorniku, najlepszym rozwiązaniem jest sadzenie jednej kępy roślin na raz. Stosowane do akwarium rośliny in vitro gwarantują, że rośliny są pozbawione chorób, ślimaków, glonów i innych niekorzystnych dla roślinności patogenów. Sadzenie tego rodzaju roślin wykonywane jest tak samo, jak roślin z uprawy wodnej, trzeba jedynie wypłukać korzenie z nadmiaru żelu, ale warto wiedzieć, że nie jest on szkodliwy dla środowiska wodnego akwarium. Stosunkowo niewielki rozmiar, jakim charakteryzują się rośliny in vitro umożliwia bardzo precyzyjne umieszczenie ich w podłożu. Rośliny akwariowe powinny być zasilane nawozem mikroelementowym zawierającym żelazo. Sklep akwarystyczny online oferujący tego rodzaju produkty zazwyczaj podaje średnią dawkę nawozów, która obliczana jest dla dojrzałych egzemplarzy roślin. Glony powinny być usuwane mechanicznie, a poziom dwutlenku węgla i makroelemntów powinien być na stałym poziomie przez cały czas.

 Przed zakupem pierwszego akwarium warto odwiedzić sklep akwarystyczny online, ponieważ można tam znaleźć wiele ciekawych informacji dla początkujących akwarystów.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe