[NAGRANIE Z AKCJI] Policjanci z pomorskiego Archiwum X rozwikłali sprawę zabójstwa sprzed 10 lat

  • 29.04.2022, 21:39
  • redakcja
[NAGRANIE Z AKCJI] Policjanci z pomorskiego Archiwum X rozwikłali sprawę…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z pomorskiego tzw. Archiwum X współpracując z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku rozwikłali zbrodnię sprzed 10 lat. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo kobiety i mężczyzny. Do zbrodni doszło w 2012 roku, w jednej z miejscowości powiatu tczewskiego. W prokuraturze, mężczyźni w wieku 40, 50 i 51 lat, usłyszeli zarzuty zabójstwa i decyzją sądu zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego  oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozwikłali sprawę zabójstwa sprzed lat. Tym razem policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię, do której doszło we wrześniu 2012 roku, w powiecie tczewskim.

Wówczas w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny w wieku 44 i 66 lat. Początkowo, praca śledczych nie przyniosła przełomu w sprawie. Śledztwo zostało umorzone w sierpniu 2013 roku. Nie było wówczas wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności tej zbrodni.

W 2017 roku sprawa trafiła do Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Pomimo upływu 10 lat najbardziej doświadczeni funkcjonariusze służby śledczej i kryminalnej zaczęli ją wnikliwie analizować we współpracy z Prokuraturą Okręgową z Gdańsku. Jeszcze raz bardzo dokładnie zweryfikowano wszystkie zebrane w tej sprawie informacje. Przesłuchano dodatkowych świadków, przebadano przy pomocy najnowszych metod zebrane w tej sprawie dowody, skorzystano z analiz biegłych z zakresu m.in.  medycyny sądowej. Policjanci z wydziału wywiadu kryminalnego wykonali szczegółową analizę, która przyczyniła się do wzmocnienia materiałów w tej sprawie.

Policjanci ustalili, że związek ze śmiercią pary ma trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 41, 50 i 51 lat.  Jednym z nich jest syn ofiary, który z drugim mężczyzną zabił kobietę i swojego ojca, natomiast trzeci  z nich za pieniądze pomagał im w tej zbrodni.

Dalsze ustalenia prowadzone przez pomorskich śledczych i kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzn. Jednocześnie do trzech domów na terenie powiatu weszli policyjni kontrterroryści. Podejrzani trafili w ręce mundurowych.

Dzień później podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która nadzoruje postępowanie. Tam dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa, trzeci zarzut ułatwienia popełnienia przestępstwa - zabójstwa. Decyzją sądu mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

siurasek
siurasek 06.05.2022, 21:21
fajne stopki ma ten m***ca
Beta
Beta 03.05.2022, 13:37
Przecież tam mogły być dzieci 😡
dzbanie
dzbanie 04.05.2022, 11:27
A wiesz, co to policyjny wywiad? Nikt nie wchodzi o tak - w ciemno.
Aheno
Aheno 07.05.2022, 17:30
Jak potrafią pomylic mieszkania, to jestes pewien ze cokolwiek sprawdzali?
antyprzeciw
antyprzeciw 30.04.2022, 20:36
zdążyła zdjąć majty i stanik i wpadli zboczuchy
Gosc
Gosc 30.04.2022, 13:04
Nie prościej było zapukać?
o
o 30.04.2022, 20:19
Najważniejsze jest show. Szefom podoba się spektakularna akcja a nie jakieś tam pukanie do drzwi.

Pozostałe