Muzycznie dla Ukrainy

  • 28.04.2022, 20:20
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Muzycznie dla Ukrainy UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

Polsko-ukraiński zespół Słowiki-Solowej, Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, chór ukraiński VYRIJ oraz Bayer Full wystąpiły 23 kwietnia w sali Kina „Sokół”. Wyjątkowy koncert pieśni polskich i ukraińskich zorganizowało Starogardzkie Centrum Kultury.

Muzyczne spotkanie w starogardzkim kinie rozpoczęło się od odśpiewania hymnów Ukrainy i Polski. W dwu godzinnym programie artyści zaprezentowali utwory różnorodne - od pieśni lirycznych w wykonaniu zespołu Słowiki-Solowej i chóru VYRIJ, przez skoczne piosenki ludowe, brawurowo zaśpiewane i zatańczone przez Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, aż po rozrywkowe, którymi z krzeseł publiczność porwał zespół Bayer Full.

– Ten koncert był niezwykły. Ukraińskie pieśni są piękne, a powszechnie wiadomo, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mają ogromne talenty muzyczne, co zresztą dzisiaj potwierdzili. Wydarzenie doskonale wpisuje się w rok 2022, uchwalony przez Radę Miasta Starogard Gdański Rokiem Solidarności z Narodem Ukraińskim – powiedział zastępca przewodniczącej Komisji Kultury i Promocji Miasta Artur Cybula.

– W Starogardzie Gdańskim przebywa obecnie ponad 800 uchodźców z Ukrainy. To głównie z myślą o nich zorganizowaliśmy to wydarzenie. Wielu z nich jest dzisiaj wśród publiczności, co bardzo mnie cieszy. Myślę, że możliwość posłuchania znanych ukraińskich pieśni w pięknym wykonaniu, pozwoli im poczuć się lepiej, może trochę bardziej jak w domu – mówił Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Podczas koncertu można było wesprzeć uchodźców, kupując obrazy autorstwa pochodzącej z Ukrainy pani Weroniki. Pomagać można też cały czas, wpłacając wolne środki na konto SCK: 13 8340 0001 2002 0004 2736 0004, w tytule przelewu wpisując „Pomoc dla Ukrainy”.

Koncert odbył się pod patronatem Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka oraz Prezydenta Miasta Tczew Mirosława Pobłockiego. Partnerami koncertu byli: Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto Port Gdańsk oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej.

 

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe