Rowerem z Kokoszkowych do Godziszewa? Wzdłuż DW 222 powstanie ścieżka rowerowa

  • 29.04.2022, 17:17
  • redakcja
Rowerem z Kokoszkowych do Godziszewa? Wzdłuż DW 222 powstanie ścieżka…

Podziel się:

Oceń:

We wtorek w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 222 w kierunku Gdańska, łączącej Kokoszkowy z Godziszewem. W rozmowach z przedstawicielami Gminy udział wzięli senator RP Ryszard Świlski oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Grzegorz Stachowiak.


- Rada Gminy Starogard Gdański przeznaczyła pieniądze na projektowanie ścieżki rowerowej, w związku z czym ogłaszamy przetarg i przystępujemy do realizacji dokumentacji technicznej, którą będziemy tworzyć, współpracując z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Jednocześnie poszukujemy środków zewnętrznych na finansowanie tego zadania. Prowadzimy w tym zakresie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim. Zależy nam, żeby było ono finansowane z nowego budżetu unijnego - powiedziała wójt Magdalena Forc-Cherek.

_redakcja

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.05.2022, 11:43
Brawo pani wójt Forc-Cherek.Słusznie,ze przygotowuje pani projekt na inwestycję, bo jak będzie kolejna pula środków z UE to będzie mozna aplikować bez zbędnej zwłoki.Ważne,żeby jak najwięcej korzystać ze środków unijnych.
krysia
krysia 03.05.2022, 18:06
nie ma ważniejszych spraw do załatwienia ???
bolek
bolek 03.05.2022, 07:18
głupot ciąg dalszy , ważny jest tylko lans...
Lola
Lola 03.05.2022, 12:01
Coś z toba nie tak skoro potrzebną dla mieszkańców inwestycję uważasz za głupoty.
Najłatwiej stać z boku i krytykować.
Uważam,ze wójt Cherek to mądra i pracowita osoba .Wszystkich oczywiście nie zadowoli ,ale nalezy postawić grupą granicę przed przesadą krytyką.
Uważam,ze nie ma lepszego włodarza w powiecie niz wójt Cherek.
Jedyna kobieta- wojt ,ktora samodzielnie myśli i jest bezpośrednio zaangażowana w pracę na rzecz naszej gminy.Owszem jest jeszcze jedna kobieta na stanowisku wójta p.Galant w Smętowie,ale to nie ma ani krzty porównania taka to słabizna.
Cieszcie się ,ze macie Panią Cherc.

miś
miś 04.05.2022, 08:49
Skoro tak sądzisz to pewnie rzadko odwiedzasz podmiejskie wioski. Takiego "śmietnika" jaki jest obecnie nie było w czasach gdy gminą zarządzał Pan Połom. Pomysł budowy ścieżki do Godziszewa to "BAREIZM". Po wybudowaniu ścieżki pani wójt zażąda zapewne dostępu do morza
Gość
Gość 04.05.2022, 12:30
A kto robi ten smietnik ?
Lola
Lola 04.05.2022, 11:07
Każda wieś ma sołtysa i radnego,ktorzy otrzymują pieniężne gratyfikacje to powinni gospodarskim okiem ograrniać teren.Nie wiem o jakim śmietniku mówisz bo jeżeli chodzi o porządek i estetykę wsi to sami mieszkańcy powinni zadbac o to a nie czekać,zeby wojt przyjechała im posprzątać.
Rada Gminy ma wladzę i nie mozna obciążać tylko wójta.Jezeli coś nie gra to są sposoby,zeby o tym rozmawiać.
W komentarzach widać,ze komuś zależy na szczegolnej krytyce i moim zdaniem to jest tło polityczne.
Sławek EU07
Sławek EU07 02.05.2022, 19:08
Proponuję budowę drogi rowerowej w lesie, będzie cisza i spokój.
Piotr
Piotr 01.05.2022, 19:43
A może tak by ścieżka rowerowa na trasie Kokoszkowy-Starogard Gdański? Przydałby się remont ścieżki Kokosztowy-Stg oraz przebudowa tragicznego chodnika między Kokoszkowy a Stg a dokładniej między końcem Kokoszkowy a wiaduktem. Ten chodnik jest bardzo tragicznej jakości.
df
df 04.05.2022, 08:45
a propos, kiedy rozbierają wiadukt na Gdańskiej? Bo zapowiadano
Henryk
Henryk 30.04.2022, 11:16
Kiedy powstanie ścieżka rowerowa od Starogardu do Szpęgawska , Stado to Starogard a ścieżki też nie ma do centrum miasta.
heniutek
heniutek 30.04.2022, 20:43
stado to stado ogrów a nie szwarcogard to ze ksiąze przyszedł do strzelnicy to jeszcze nie znaczy ze musi tam byc mozna rowerem jechac ... na kuce i cwałować
midas
midas 30.04.2022, 10:19
Operatywna szczególnie jeśli chodzi o fotki z własnym udziałem. Lansować się napewno potrafi. Lecz gmina to nie wybieg na pokazach mody.
kiker
kiker 30.04.2022, 18:14
Przecież oni nie mają nigdy pieniędzy... Dlaczego gmina nie dokończy drogi rowerowej do Borówna!!!
Obserwator
Obserwator 29.04.2022, 21:48
Pani wójt Forc-Cherek jest bardzo operatywna.
realia
realia 02.05.2022, 08:54
... jako wójt jest tragiczna.
Obserwator
Obserwator 03.05.2022, 05:04
Tragiczna ? Czy to nie przesada ?
To powiedz dlaczego tak krytycznie oceniasz p.wójt ? Czego konkretnie brakuje w jej działaniu ?
Może ta przesadna krytyka to początek kampanii wyborczej ?
Zatem powodzenia.
szczekacz
szczekacz 02.05.2022, 09:37
gruby? do budy
szczekacz
szczekacz 04.05.2022, 09:07
a rodzina grubego daje kciuki w dół :)
nasłuchator
nasłuchator 30.04.2022, 20:44
kampania trwa w najlepsze durny ciemny lud wieśniacki to kupi

Pozostałe