[FOTO] Ukraińcy świętowali Wielkanoc w Skarszewach

  • 27.04.2022, 15:40
  • redakcja
[FOTO] Ukraińcy świętowali Wielkanoc w Skarszewach Gmina Skarszewy

Podziel się:

Oceń:

Mieszkający w Skarszewach Ukraińcy obchodzili w miniony weekend prawosławną Wielkanoc.

W niedzielę miało miejsce prawosławne nabożeństwo w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach, po którym Ukraińcy spotkali się na świątecznym poczęstunku w hali Skarszewskiego Centrum Sportu. O przygotowanie tego świątecznego spotkania zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Obozina, Bączka, Nowego Wieca, Koźmina, Papudajnia Skarszewy, Restauracja „Zamkowa”, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Skarszewach.
- Tak jak powiedział prezydent Zełenski, światło zwycięży, Ukraina zwycięży! – zwrócił się do świętujących w hali SCS burmistrz Skarszew Jacek Pauli. – Dzisiaj są święta i jesteście w Skarszewach. Chcemy wam pomóc, nasze serca są dla was. Życzę wam wesołych świąt, życzę tego światła, a także zdrowia i bezpieczeństwa dla waszych braci, mężów, ojców - wszystkich bliskich. Na pewno się spotkacie.

_redakcja

Zdjęcia (25)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gg
Gg 08.05.2022, 12:24
Się nie ze***ta teraz z tymi Ukraińcami przypominam Wołyń.ja rozumiem pomóc ale bez przesady
Qwerty
Qwerty 29.04.2022, 00:28
A ci co nie mogli wrócić do swojego kraju ??
Ciekawa ta wojna .
Polska wyjdzie najgorzej na tym
Stajenny
Stajenny 27.04.2022, 18:46
Staropolska gościnność Zastaw się, a postaw się!.Kto za to zapłaci wiadomo,cudze pieniądze się lepiej wydaje niż swoje.Niejeden Polak nie miał tak zastawionego stołu.
Łowca trolli
Łowca trolli 10.05.2022, 06:12
Mogłeś pomóc tym, którzy nie mieli zastawionych stołów. Najlepiej tylko usiąść do komputera i trollować - to każdy potrafi

Pozostałe