Ważne miejsce dla wsparcia rodziny

  • 21.04.2022, 20:00
  • redakcja
Ważne miejsce dla wsparcia rodziny

Podziel się:

Oceń:

Od kilku lat zauważalny jest wzrost liczby dzieci, które trafiają do pieczy zastępczej. Zjawisko to mocno nasiliło się w ostatnim czasie, stąd też decyzja władz Powiatu Starogardzkiego dotycząca budowy placówki opiekuńczo-wychowawczej. Specjalnie przystosowany dom powstaje właśnie w Owidzu.

Jest to odpowiedź na potrzeby zagrożonych wykluczeniem społecznym rodzin, w tym najbardziej bezbronnych dzieci. Powstająca w Owidzu placówka będzie przeznaczona dla starszych dzieci, które - oprócz bezpiecznego schronienia i opieki - poddane zostaną procesowi przystosowania do aktywnego życia społecznego. Docelowo w placówce znajdą się miejsca interwencyjne. Umożliwią one natychmiastowe przyjęcie starszego dziecka o każdej porze dnia i nocy, kiedy z różnych przyczyn nie będzie mogło być umieszczone w rodzinie zastępczej. Placówka - z racji jej umiejscowienia - będzie dużym wzmocnieniem systemu pieczy zastępczej organizowanej przez Powiat.
Powstający budynek parterowy będzie miał powierzchnię 290 m². Dodatkowo wybudowany zostanie obiekt gospodarczy, który pełnić będzie funkcję pomocniczą dla budynku głównego.
Wartość tej inwestycji to ponad 2,2 mln zł, a zakończenie robót budowlanych przewidziano na ostatni kwartał 2022 roku.

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Starogardzianka
Starogardzianka 24.04.2022, 09:24
Rodziny zastępcze zawodowe dostają najniższą krajową (w naszym powiecie).Nie ma rodzin pomocowych tzn.rodziny zastępcze się przyjaźnią,a kiedy jedna wyjeżdża na ***op druga na ten czas bierze dzieci.Wiadomo, że prowadzenie RZ to też powołanie,ale kto chcę pracować 24 h za najniższą krajową?Jesteś pod ciągłą obserwacją szkoły,kuratora,mops-u i pcpr-u.Nie masz pomocy ze strony PCPR,tzn.finansową tak,a z resztą musisz radzić sobie sama.
biznesplan
biznesplan 22.04.2022, 06:57
dobry pomysł ... wiadomo starsze dzieci to darmowa siła robocza a kasa się zgadza
karynazesebiksem
karynazesebiksem 22.04.2022, 06:55
znowu jakieś ziomki tatiany? dobrze przynajmniej do grajdołka znowu tvn przyjedzie i bedzie można postać w tłumie i się potem w telewizorze obejrzec
termit
termit 22.04.2022, 12:35
a ona ze starym odpokutowała za grzechy ???
ewcia
ewcia 22.04.2022, 13:27
to oni jeszcze nie siedzą ?

Pozostałe