Śmierć pod kołami śmieciarki. 28-latek potrącił 74-letniego pieszego

  • 31.03.2022, 12:45
  • redakcja
 Śmierć pod kołami śmieciarki. 28-latek potrącił 74-letniego pieszego

Podziel się:

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek w Tymawie w gminie Gniew. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 28-letni kierowca śmieciarki potrącił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń ciała 74-letni pieszy poniósł śmierć. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów drogowych.

We wtorek przed godziną 9 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał  zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Tymawa. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letni kierowca śmieciarki cofając potrącił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 74-letni pieszy poniósł śmierć.

Jak informuje policja, badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Stróże prawa wykonali oględziny samochodu oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.
 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe