38. Bieg Szpęgawski - weź udział w jednym z najstarszych biegów ulicami Pomorza!

  • 27.03.2022, 18:15
  • redakcja
38. Bieg Szpęgawski - weź udział w jednym z najstarszych biegów ulicami…

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 3 kwietnia rozpocznie się 38. edycja Biegu Szpęgawskiego. Zgłoszenia do wzięcia udziału w biegu można wysyłać poprzez formularz na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl. Jest to jeden z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu, skierowany do wszystkich biegaczy, amatorów na każdym poziomie, wyczynowców oraz młodzieży.

Punktualnie o 12.00 na starcie pojawią się biegacze, którzy rywalizować będą na trasie ze Szpęgawska do Starogardu Gdańskiego. Bieg rozpocznie się tradycyjnie z drogi wojewódzkiej nr 22, na wysokości wjazdu do lasu - miejsca pamięci zbrodni nazistowskiej. Meta biegu zlokalizowana będzie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.
W biegu na dystansie 5 km z Atestem PZLA może wziąć udział osoba, która najpóźniej do 3 kwietnia 2022 roku ukończy 16 lat.

Biuro zawodów
Biuro zawodów czynne będzie w dniu imprezy w godzinach 8.00-10.30. W imieniu organizatorów tegorocznego wydarzenia zachęcamy zawodników i zawodniczki w wieku 13-19 lat do udziału w biegu na milę. W tym roku będzie również możliwość do udziału w biegu wirtualnym na własnej trasie.

Pakiet startowy
W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu otrzymuje pakiet startowy: imienny numer startowy (dla zawodników, którzy zgłoszą się elektronicznie), pomiar elektroniczny trasy – system chip + wynik przesłany sms, unikatowy medal po biegu, baton i owoce w pakiecie, pamiątkowy gadżet, woda po biegu, posiłek po biegu, zabezpieczenie medyczne.


OPŁATA STARTOWA
Opłata startowa w zależności od terminu zgłoszeń:
– 24.01-28.02 – 35 zł
– 01.03-30.03 – 45 zł
– w dniu biegu – 60 zł
– emeryci, którzy ukończyli 65 rok życia – 25 zł
– młodzież ze szkół partnerskich, współpracujących przy 38. Biegu Szpęgawskim,
z powiatu starogardzkiego – 1 zł


UTRUDNIENIA W RUCHU
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim informuje, iż w związku z organizacją 38. Biegu Szpęgawskiego z Flex Poland w dniu 3 kwietnia 2022 (niedziela) nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Bieg na Milę 10.45-12.00
Ulice: Rynek, Chojnicka, Rondo Strażaków, Lubichowska, Kościuszki, Paderewskiego;

Bieg główny 11.50 – 13.00
Ulice: Mickiewicza, Unii Europejskiej, Tczewska, Kanałowa, Olimpijczyków Starogardzkich.

Parking przed bramą główną OSiR będzie całkowicie wyłączony z ruchu.
Zaleca się również objęcie szczególną opieką czworonogów. Jeżeli na trasie biegów psy będą bez opieki i bez uwięzi, zostaną wyciągnięte konsekwencje w stosunku do właściciela zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń przez Straż Miejską i Policję.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe