Na osiedlu Suchostrzygi w Tczewie grasuje ekshibicjonista! Obnaża się na placu zabaw

  • 25.03.2022, 18:50
  • W. Mocny
Na osiedlu Suchostrzygi w Tczewie grasuje ekshibicjonista! Obnaża się…

Podziel się:

W niedzielę wieczorem, 20 marca br. na tczewskim fan page'u – Spotted: Tczew i obrzeża, pojawił się niepokojący wpis świadczący, że na Suchostrzygach w Tczewie grasuje ekshibicjonista. Pojawił się w okolicy placu zabaw przy ul. Armii Krajowej. Sprawę zgłoszono o. 11.30 do tczewskiej komendy policji.

„Dziś (niedziela) około godziny 11.30 na placu zabaw za szkołą nr 8 w Tczewie krążył rozebrany od pasa w dół mężczyzna. Po wezwaniu policji uciekł w stronę ul. Akacjowej. Nie wiem czy udało im się go zatrzymać.” - brzmi treść posta, pod którym pojawiło się wiele komentarzy zaniepokojonych rodziców.

Co gorsza kilka osób w komentarzach dawała do zrozumienia, że to nie pierwszy raz. Na pytanie jednej z internautek kto to, pojawiły się odpowiedzi kobiet, które twierdzą, że widziały podejrzaną osobę: „nie kojarzyłam widziałam tyle co z balkonu ale gościa wykręcało jak środkiem ulicy szedł w stronę kościoła (Maja Maja), „tam od dłuższego czasu się kręci jakiś facet bo dzieci mi mówiły w szkole na przerwie on tam w tej rurze dużej ściekowej nieraz siedzi i obserwuje”.

Inna z internautek wskazywała na mężczyznę, o którym mowa w poście, że widziała go na spacerze , jak stał boso przed szkołą, a później chodził po placu zabaw wśród małych dzieci. Całe zdarzenie miało mieć miejsce przy Szkole Podstawowej nr 8. Z dyskusji pod postem rodzice podają, że powiadomili szkołę o podejrzanym zajściu.

Sprawdziliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie czy zgłoszenie o obnażonym mężczyźnie wpłynęło.

- 20 marca o godz.11.30 wpłynęło zgłoszenie mieszkańców o osobie, która miał chodzić rozebrana od pasa w dół niedaleko ul. Armii Krajowe w pobliżu SP nr 8 przy placu zabaw – informuje asp. sztab. Dawid krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Drugie zgłoszenie dotyczyło mężczyzny w wieku ok. 60 lat, który chodził po podwórku obnażony – ubrany jedynie w same slipy i koszulkę. Miał się dziwnie zachowywać. Obecnie trudno stwierdzić czy była to ta sama osoba. Żadnej takiej sytuacji policjanci wysłani na miejsce nie zauważyli. Prawdopodobnie w tym czasie już zdążył wejść do któregoś z budynków. Jeśli ktoś zauważy jeszcze podobne zdarzenie prosimy niezwłocznie skontaktować się funkcjonariuszami policji.

Mężczyzna z drugiego zdarzenia miał też „spacerować” al. Kociewską... Zdaniem rzecznika policji w Tczewie do zdarzenia musiało dojść przed 11.30, bo zgłoszenie podawano „ na gorąco”. Tczewscy policjanci prowadzą czynności w sprawie. Pytają mieszkańców, potencjalnych świadków zdarzenia. Rozmawiają z pracownikami szkoły. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona.

Dodajmy, że obnażanie się w miejscu publicznym jest karane grzywną z art. 140 i 141 Kodeku Wykroczeń, które mówią:

Art. 141
Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

Art. 140. [Nieobyczajny wybryk]
Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

W. Mocny

Komentarze (0)


Pozostałe