Legia wesprze muzeum Deyny!

  • 03.03.2022, 09:00
  • redakcja
Legia wesprze muzeum Deyny!

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak wraz z posłem Kazimierzem Smolińskim podjęli kolejne działania na rzecz planowanej w Starogardzie Gdańskim budowy Centrum Sportowo-Edukacyjnego im. Kazimierza Deyny. Uzyskali wsparcie Zarządu Legii Warszawa, a swoje pomysły przedstawili w Ministerstwie Sportu.

Kazimierz Deyna (ps. Kaka) na stałe zapisał się w historii polskiego sportu jako jeden z najlepszych piłkarzy w dziejach Polski. Prawdziwy wirtuoz na krajowych boiskach. Kociewski król futbolu swoje pierwsze kroki stawiał w miejscowym klubie Włókniarz Starogard Gdański. Przez wiele lat zdobywał piłkarskie laury w klubie Legia Warszawa. 

W tym roku przypada 75. rocznica urodzin legendarnego piłkarza-Kazimierza Deyny. Na Stadionie im. Kazimierza Deyny w miejscu budynku dawnego biurowca Ośrodka Sportu i Rekreacji i hotelu Rekord ma ruszyć budowa Centrum Sportowo-Edukacyjnego, w którym planowane jest stworzenie multimedialnego muzeum poświęconego życiu i karierze Kazimierza Deyny.

W tym celu we wtorek 22 lutego br. władze miasta wspólnie z posłem na Sejm RP Kazimierzem Smolińskim i pozostałymi osobami zaangażowanymi w ten projekt odwiedzili klub piłkarski Legię Warszawa.  Podczas spotkania z członkiem Zarządu Klubu Tomaszem Zahorskim uzyskali deklarację współpracy przy tworzeniu Centrum i poparcie dla projektu, który ma jeszcze mocniej upamiętnić, postać legendarnego piłkarza.

Idea budowy Centrum i cele projektu zostały także przedstawione Jackowi Osuchowi, sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnika Rządu ds. Infrastruktury Sportowej.

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bolo
bolo 07.03.2022, 09:38
Ludzie gdzie Wy trenujecie składanie tych nic nie robiących rąk? Wygląda śmiesznie ! Do roboty się brać !
prawda
prawda 23.03.2022, 11:31
amen i alleluja chłopaki , idzcie teraz na pielgrzymkę za całokształt działalności...
prawda
prawda 23.03.2022, 11:34
ja pujdę już niedługo na pielgrzymkę , mimo że pluje na kościół i biuskupa...
bolo w bmw
bolo w bmw 07.03.2022, 12:33
ha ha ha, takie śmieszne, że aż mi jedynki wypadły !
bolo
bolo 08.03.2022, 07:40
Mogę sprawić żeby reszta też ci wypadła sierściu !
bolo
bolo 08.03.2022, 09:54
Dodam że mi już dawno temu wypadły bo za dużo skakałem do innych i dali mi nauczkę !
bolo
bolo 09.03.2022, 10:18
nie masz odwagi się podpisać sierściu ?
bolo
bolo 09.03.2022, 17:16
podpisuje się przecież, jestem bolo, co nie mogę się tak nazywać ?
bolo
bolo 09.03.2022, 19:00
ty gnojku tylko ja mogę sie tak tu podpisywać sierściu !
bolo
bolo 10.03.2022, 14:12
znowu mi odpisujesz sierściu !
piebekzbudy
piebekzbudy 05.03.2022, 19:40
burmistrz z pensją wyższą niż prezydent warszawy to i micha się jarzy no i nauczył się okopconych zebisków nie wystawiać bo po tylu fajkach co wypala wciągu pracy to zapewne żółte jak kaczeńce. generalnie szybciej można go spotkać na fajce na parkingu niż w gabinecie. no i jeszcze palarnie urzedaskom postawił ale sam kopci centralnie na parkingu
na zdarowie
na zdarowie 04.03.2022, 11:12
będzie oda do kotleta za szmal obywateli ?
Kociewski Pegasus - Łowca trolli
Kociewski Pegasus - Łowca trolli 04.03.2022, 17:08
Będzie oda do trolla :)
hipek
hipek 04.03.2022, 20:53
stara zmieniła ci pampersa , wszak ona w tych brylach mało co widzi , wstydz się srollu...
sroll
sroll 07.03.2022, 12:34
twoja stara u mnie siedzi
Andrzej
Andrzej 03.03.2022, 09:42
Dlaczego tylko Deyny ? a Grubby nie ? mamy tez innych olimpijczyków - czy oni nie zasługują na pamięć ?
pytanie
pytanie 03.03.2022, 13:23
na pewno Andrzej?
wc
wc 03.03.2022, 14:36
nie , brodaty sroll
wc
wc 03.03.2022, 14:50
a wiecie czemu nazwałem się wc ?
wc
wc 03.03.2022, 16:51
jak nikt nie wie , to powiem : jestem zawodowym sprzątaczem muszli klozetowych
durex
durex 03.03.2022, 20:35
jeszcze jeden kochaś proboszcza - fuj , sodoma i gomora
durex
durex 04.03.2022, 05:57
obraziłem się na swojego proboszcza , dlatego tak szczekam na kościół , ale w niedzielę na mszę i tak chodzę !!!!!!!
durex
durex 04.03.2022, 06:01
fajne ten muj podpis - durex !! widzę w sklepie przy kasie jak durexy leżą , ale mi już nie są potszebne
maładiec
maładiec 04.03.2022, 10:01
stary zarośnięty capie , od lat już tylko ruszasz palcem w bucie , a książeczkę pzpr już pożarłeś ???
durex
durex 04.03.2022, 06:04
już po 6 to tszeba iść się ogolić !!
durex
durex 04.03.2022, 06:05
później na rowerek w kasku
durex
durex 04.03.2022, 08:47
zaraz rowerkiem do sklepu , ale będzie jazda , asz kask ubiorę
durex
durex 04.03.2022, 10:16
ale fajnie bylo na rowerku !!!!!!!!!!!
durex
durex 07.03.2022, 12:34
piękny dzień na jazdę na rowerku po goleniu
panizkiosku
panizkiosku 07.03.2022, 12:56
zwykły kondom a nie durex
panizkiosku
panizkiosku 07.03.2022, 13:29
a z reszto co mnie to obchodzi i tak jestem stara , gruba i brzydka , to mi kondomy nie są potrzebne
panizkiosku
panizkiosku 08.03.2022, 09:55
wieta w jakim kiosku pracuje ?
xxcz
xxcz 03.03.2022, 09:36
Tak,niewątpliwie,to jest miastu najbardziej potrzebne.Tylko igrzysk brakuje!

Pozostałe