Rusza przebudowa kolejnego oddziału!

  • 03.02.2022, 14:00
  • Źródło: Powiat Starogardzki
Rusza przebudowa kolejnego oddziału! Powiat Starogardzki

Podziel się:

Oceń:

W ramach wielkiego projektu podpisana została umowa na dokończenie robót budowlanych mających na celu przebudowę oddziału chirurgii ogólnej. W ramach modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim na oddziale wymienione zostaną wszystkie instalacje, posadzki, okładziny, skrzydła drzwiowe, a oddział zyska także nowe wyposażenie m.in. nowe łóżka, urządzenia medyczne czy wyposażenie socjalno-biurowe. Prace remontowe mają potrwać do kwietnia br.

Dokończenie oddziału w ramach postępowania przetargowego powierzono firmie RESTERO Sp. z o.o. z Tczewa, która jeszcze w kwietniu 2022 r. planuje zakończenie wszystkich prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oddziału. Wartość umowy to ponad 1,6 mln złotych. Wszelkie prace wykonane zostaną po to, by zapewnić mieszkańcom Kociewia jak najlepszą opiekę zdrowotną. 

– Całkiem niedawno, bowiem w styczniu cieszyliśmy się z przekazania do użytkowania budynku bloku operacyjnego, a teraz możemy śmiało podkreślić, że wielki projekt wcale nie zwalnia, a wręcz przeciwnieWłaśnie podpisana została umowa dotycząca chirurgii. To kolejny oddział, który w ramach tego przedsięwzięcia modernizujemy - podkreślił wicestarosta Patryk Gabriel. 

Do tej pory przebudowane zostały oddziały: udarowy, kardiologiczny oraz neurologiczny, praktycznie od podstaw powstał zakład diagnostyki obrazowej, w trakcie remontu są poradnie specjalistyczne. 

– Historia dzieje się na naszych oczach. Jesteśmy bowiem świadkami największej inwestycji w dziejach starogardzkiego szpitala. Dzięki tej inwestycji społeczność regionu wzbogaca się o nowoczesny, dobrze przygotowany do ochrony zdrowia obiekt – zwrócił uwagę starosta Kazimierz Chyła.

Źródło: Powiat Starogardzki

Zdjęcia (4)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jeden z wielu
Jeden z wielu 04.02.2022, 15:40
Gdyby tak jeszcze swój poziom i standard do tego poziomu dostosowały niektóre osoby ze Szpitala. Wiadomo kogo to dotyczy. To nie wymaga aż takich nakładów finansowych a korzyści dla pacjentów ogromne bo same budynki, ***, wyposażenie nie zastąpią człowieka.
jack
jack 04.02.2022, 18:19
Tych ludzi już nie zmienisz. Mają nawyki z którymi się nie rozstaną. Jeżeli osoba odwiedzająca bliska osobę, na głównym holu oddziału słyszy słowa pielęgniarki "pacjent (nazwisko) z (i tu numer sali) jest zesrany z góry na dół" to o czymś świadczy.
didi
didi 03.02.2022, 23:19
Są i oni.
Uśmiechnięci, bogaci, bezkarni...
Pacjent
Pacjent 04.02.2022, 05:28
Brawo didi za słuszne spostrzeżenie.
A co do czego to i tak
wielu z mieszkańców wybiera leczenie w szpitalach w innych miastach,gdzie są traktowani z życzliwością i szacunkiem.
Nie tak dawno temu na sesji ...."zajmowano" się starogardzkim
SOR -em i co jest juz świetnie ? Jakie wnioski i spostrzeżenia płyną z tych obrad?
Czy remonty i cała zwiazana z tym "propaganda" ma przykryć istotne problemy w obsłudze pacjentów ?

Czepialska
Czepialska 03.02.2022, 14:31
A o maskach znowu zapomnieli...
elżbietaIII
elżbietaIII 08.02.2022, 08:38
ale buty się nauczył zakładać czarne i wypastowane :)

Pozostałe