W Starogardzie powstaną nowe ulice!

  • 27.01.2022, 13:00
  • Źródło: UM Starogard Gdański
W Starogardzie powstaną nowe ulice! UM Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Marka Edelmana, Alfreda Dyducha, Jana Gorzeńskiego i Stanisława Sosabowskiego - takie nazwy ulic pojawią się niedługo w Starogardzie Gdańskim. Uchwały o nadaniu nazw nowym ulicom podjęli radni podczas sesji Rady Miasta w dniu 26 stycznia 2022 r.

Osiedle Ostoja Spokoju mieścić się będzie w sąsiedztwie parku kocborowskiego, w rejonie ulic Jastrzębiej i dr Stanisława Kryzana. Nazwa ta jest realizacją prośby inwestora, właściciela osiedla. 

Pozostałe nazwy ulic zaproponowane zostały przez Komisję Kultury i Promocji Miasta Starogard Gdański.
Ulica Alfreda Dyducha jest całkowicie nowa. Z koeli ulica Jana Gorzeńskiego, powstaje w wyniku zmiany nazwy części ulicy Macieja Niemojewskiego. Jest to potrzebne, by umożliwić prawidłowe nadanie numeracji porządkowej nieruchomościom położonym w tym rejonie.

Istniejąca już numeracja budynków przy ulicy Macieja Niemojewskiego nie ulega zmianie, gdyż dotychczas nadane numery porządkowe dotyczą nieruchomości położonych wzdłuż tej części ulicy, dla której nazwa pozostanie bez zmian.

Ulica imieniem Marka Edelmana, polskiego działacza społecznego pochodzenia żydowskiego, jednego z przywódców powstania w warszawskim getcie, jest zgodna z regułą dotyczącą zachowania jednolitego charakteru nazewnictwa ulic w danym rejonie. Położona jest w sąsiedztwie ulicy Bohaterów Getta oraz ulicy Żołnierzy Wyklętych.


Podobnie, została zaproponowana nazwa dla ulicy gen. Stanisława Sosabowskiego, położona w sąsiedztwie ulic Alojzego Gusowskiego czy Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.

Osiedle Ostoja Spokoju 

Ulica Alfreda Dyducha

Ulica Jana Gorzeńskiego

Ulica Marka Edelmana

Ulica generała Stanisława Sosabowskiego

Źródło: UM Starogard Gdański

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antyprzeciwstopipato
antyprzeciwstopipato 31.01.2022, 08:26
ramzes się ściga ze księciem z kokoszkowych?
bolo
bolo 28.01.2022, 11:14
powstaną nowe ulice. A tymczasem urzędasy nie potrafią ucywilizować już istniejących. Żenada. Ulica Zachodnia, Broniewskiego, Dolna itp. itd. Widać że kolejna ekipa z Gdańskiej jest do odstrzału. Dno i metr mułu.
Pomorzanin
Pomorzanin 28.01.2022, 11:00
Po komentarzach odnoszę wrażenie, że co by nie było zrobione, to i tak źle. Wiele lat mieszkałem w Starogardzie, a teraz mieszkam w Gdańsku. Pomysł z nowymi drogami jest dobry i zaowocuje w przyszłości. W Gdańsku liczy się tylko kasa i deweloper. Sporo osiedli zostało wybudowanych bez zabezpieczenia terenu pod drogi. Korki coraz większe. Często jest tak, że można tylko jedną drogą dojechać, bo nie ma alternatywy.
kiełbowiv
kiełbowiv 27.01.2022, 18:10
Wszystko fajnie, tylko nikt nie pisze o tych patodeweloperach, którzy na etapie budowy tych "osiedli" rozwalają okoliczną infrastrukturę drogową. Oni będą raczki zacierać z hajsu za mieszkania a My zostaniemy z rozwalonymi drogami.
patodeweloper
patodeweloper 28.01.2022, 07:49
a jak ty budowales, to samochody poruszaly sie na poduszkach powietrznych i wcale nie niszczyly infrastruktury drogowej...
tynk
tynk 28.01.2022, 07:55
nie popierałem przy budowie szarej strefy jak wy
patodeweloper
patodeweloper 28.01.2022, 09:05
nie popierałeś, ale korzystałeś czy nie popierałeś i nie korzystałeś? z resztą, jak miałoby się objawiać to moje/nasze (mówisz wy - czyli właściwie kto?) poparcie dla szarej strefy?
.
. 28.01.2022, 06:25
A co mają śmigłowcami wozić materiały budowlane?
Gość
Gość 27.01.2022, 17:06
Zgadzam sie z toba adamek. Wszedzie rozkopane, konca nie widac , a juz nastepne ulice chca robic. Niezle ktos kasy za to nabral.Wielki bajzel w Starogardzie.
adamek
adamek 27.01.2022, 14:34
Miasto rozwalone. Ulice naprawia się zimą i nie kończy i zaczyna się rozwalać następne. Kto tu myśli? Tylko chyba chory tak wymyśla. Teraz Kanałowa i zaraz Owidzka zamknięte będą przez rok .Brawo.I co tu więcej dodać aby nie obrazić urzędasów za swoją głupotę.
Nie
Nie 27.01.2022, 14:18
Należy powstrzymać rozrost miasta. Liczba ludności spada, więc nie ma potrzeby budowy nowych budynków
dżordż
dżordż 01.02.2022, 16:51
skoro ludzie chcą kupować w tym smutnym jak p mieście to i nasze dewelopery wstawiają plomby na potęgę bez ładu i składu architektonicznego ważne że działa dla urzędasów się zgadza albo mieszkanko w rozliczeniu w preferencyjnej cenie po 8 tys za metr kwadratowy.
Urrra!
Urrra! 27.01.2022, 14:05
Super, będzie jeszcze więcej betonu w tym i tak już zabetonowanym mieście

Pozostałe