Rozpoczyna się II etap inwestycji drogowej! Nastąpi tymczasowa zmiana organizacji ruchu!

  • 26.01.2022, 12:30
  • redakcja
Rozpoczyna się II etap inwestycji drogowej! Nastąpi tymczasowa zmiana…

Podziel się:

Oceń:

Od 27 stycznia (czwartek) wprowadzona zostanie kolejna tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięta zostanie ul. Sobieskiego i Owidzka od strony skrzyżowania z ul. Tczewską i Kanałową. Prace potrwają prawdopodobnie do końca bieżącego roku. Obowiązywać będzie objazd ul. Unii Europejskiej.

Aktualnie mija jedenasty miesiąc robót na placu budowy jednej z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Obecnie prace skupiają się na wykończeniu remontu mostu na ul. Tczewskiej i modernizacji skrzyżowania z ulicą Kanałową wraz z remontem jej odcinka do ul. Podgórnej. Do zakończenia I etapu inwestycji pozostała do położenia warstwa ścieralna jezdni, ułożenie chodników i oznakowanie drogi. Prace te wymagają korzystnych warunków atmosferycznych. Miasto planuje oddać ten odcinek do użytku mieszkańcom na przełomie marca i kwietnia.

By nie przerywać prac, wykonawca przystąpi do realizacji II etapu inwestycji. Wiązać się to będzie z koniecznością zamknięcia ulicy Sobieskiego i Owidzkiej od strony skrzyżowania z ulicą Tczewską i Kanałową, uniemożliwiając dotychczasowy przejazd ulicą Sobieskiego przez ulicę Owidzką w kierunku ul. Unii Europekjskiej. Oznacza to, że ulice Sobieskiego i Owidzka na okres ok. 12 miesięcy pozostaną ulicami ślepymi. Na czas prowadzonych prac obowiązywać będzie objazd ul. Unii Europejskiej, do której będzie można dojechać od strony ul. Jabłowskiej lub ul. Kościuszki.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę 4 obiektów mostowych i 5 dróg w całości lub części. Prace potrwają prawdopodobnie do końca wrześni 2023 roku. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie ponad 11 mln złotych. Umowę na realizację zadania podpisano 29 stycznia 2021 r. Wykonawcą prac jest starogardzka firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 26.01.2022, 15:12
Dobrze ze ,,tylko" na rok
dyzma
dyzma 27.01.2022, 07:28
Jak otworza po roku, to znajda nowa ulice gdzies w centrum, zeby utrudnic ruch

Pozostałe