22-latek wpadł na kradzieży. Ponadto znieważył policjantów i posiadał narkotyki

  • 23.01.2022, 02:55
  • Źródło: KPP Tcze
22-latek wpadł na kradzieży. Ponadto znieważył policjantów i posiadał…

Podziel się:

Tczewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który najpierw próbował ukraść sprzęt elektroniczny w jednym ze sklepów, a następnie podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Dodatkowo mundurowi znaleźli w odzieży mężczyzny narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Śledczy wstępnie przedstawili mu zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Niebawem zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty oraz odpowie za popełnione wykroczenia. Za znieważenie funkcjonariuszy publicznych grozi kara do roku pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia br. o godzinie 15.40 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który w jednym ze sklepów próbował ukraść sprzęt elektroniczny warty 230 złotych. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce skierował patrol. Podczas interwencji stróżów prawa, mężczyzna był agresywny, wulgarny i nie chciał podać swoich danych osobowych. Policjanci poinformowali mężczyznę, że zgodnie z prawem, na mocy art. 65 kodeksu wykroczeń ma obowiązek podać swoje dane. Jednak mężczyzna dalej nie chciał podać swoich danych, dlatego funkcjonariusze postanowili go doprowadzić do jednostki Policji. W trakcie doprowadzania mężczyzny przez funkcjonariuszy do miejscowej komendy ten zaczął ich znieważać. Stróże prawa w jednostce ustalili jego dane i okazało się, że był to 22-letni mieszkaniec Tczewa. W trakcie przeszukania jego odzieży funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnej celi, a zabezpieczoną substancję policjanci przekazali biegłemu z zakresu toksykologii, który przeprowadzi szczegółowe badania.

Śledczy wstępnie przedstawili zatrzymanemu 22-latkowi zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy. Wkrótce zatrzymany mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, a także odpowie przed sądem za popełnione podczas interwencji wykroczenia. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy grozi kara do roku pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Źródło: KPP Tcze

Komentarze (0)


Pozostałe