Z kulturą związana była od blisko 40 lat. Ewa Czuba przeszła na zasłużoną emeryturę

  • 20.01.2022, 16:50
  • redakcja
Z kulturą związana była od blisko 40 lat. Ewa Czuba przeszła na zasłużoną…

Podziel się:

Oceń:

Asystentka Dyrektora ds. Edukacji Kulturalnej. Scenarzystka i reżyser. Kobieta pełna pasji, zaangażowania i pomysłów. Całym sercem oddana kulturze. Ewa Czuba - wieloletni pracownik Starogardzkiego Centrum Kultury przeszła na emeryturę.

Po blisko 40 latach pracy w środowisku artystycznym panią Ewę żegnało wielu przyjaciół, współpracowników, a także przedstawiciele Urzędu Miasta.
- Trzynaście lat mojej współpracy z Panią, wiele pomysłów, wiele dobrej energii, wiele poświęconego czasu. Bardzo za to wszystko dziękuję. Mam nadzieję, że będzie nas Pani zawsze miło wspominała. Drzwi u nas są dla Pani zawsze otwarte. Życzę wszystkiego najlepszego - mówiła Ewa Roman, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury.
Głos zabrała także główna bohaterka uroczystości.

- Kochani, dziękuje wam wszystkim za współpracę, za zrozumienie, za to ile razem przeszliśmy. Jestem wdzięczna przede wszystkim za pracę twórczą i za rzeczy, które wspólnie udało nam się zrealizować. Zawsze potrafiliśmy się dogadać, dziękuję! - mówiła.
Zrealizowała liczne projekty artystyczne

Ewa Czuba pracowała z wieloma utalentowanymi ludźmi i zdolnymi mieszkańcami Starogardu Gdańskiego. Zrealizowała liczne projekty artystyczne, koordynując ich rozwój i przebieg. Wielokrotnie zasiadała w jury komisji artystycznych. Dzięki niej wielu młodych ludzi rozwinęło skrzydła i pogłębiło swoje pasje.
Przygoda pani Ewy z kulturą zaczęła się ponad czterdzieści lat temu w Zakładowym Domu Kultury „Polfa”. Tam, wraz z ekipą organizowali koncerty - między innymi Maryli Rodowicz, Marka Grechuty, „Budki Suflera” , „Perfect” , „Mannam „. Najczęściej były to po 2 koncerty jednego wieczoru. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi - wspomina pani Ewa.
W tamtych latach zakłady pracy kupowały bilety z funduszu socjalnego dla swoich pracowników. Wtedy pani Ewa poznała osoby znane w całej Polsce oraz ich twórczość trochę od zaplecza.
W roku 1983 Zakładowy Dom Kultury Polfa został połączony z Miejskim Domem Kultury i powstało Starogardzkie Centrum Kultury gdzie pracowała do teraz.

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamila
Kamila 22.01.2022, 00:58
Towarzystwo wzajemnej adoracji-"Nasz Starogard" już dawno nie jest nasz.Drodzy wyborcy trzeba o tym pamiętać przy następnych wyborach.
Alina
Alina 21.01.2022, 17:30
Obszerna relacja fotografia z 14 stycznia na stronie Nasz Starogard facebook.
o
o 21.01.2022, 14:57
Przyznam sie szczerze , że nie znam tej kobiety. A mieszkam w Starogadzie wiele lat.
ó
ó 23.01.2022, 12:43
Może masz nie masz nic wspólnego z kulturą?
dyzma
dyzma 21.01.2022, 14:09
dobrze że nasza straż miejska nie przejeżdzała tamtędy hulajnogami, zaraz by się posypały mandaty. albo i nie, bo takim ludziom mandaty wypisywać, toż to wstyd i hańba dla munduru :D
Czepialska
Czepialska 21.01.2022, 07:35
Policja ma wyjątkową okazję - wystarczy ustalić tożsamość osób na zdjęciu i wystawić im mandaty, nie trzeba nawet ruszać się z komendy, żeby to załatwić. To chyba prostsze od łapania ludzi w sklepach?
Pytanie
Pytanie 21.01.2022, 06:23
A gdzie maski i odstępy?

Pozostałe