Pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju

  • 19.01.2022, 04:52
  • Źródło: KPRM
Pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59). Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Źródło: KPRM

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pepe wróć
Pepe wróć 19.01.2022, 11:03
Prawda o zagrożeniach w cyberprzestrzeni w naszym kraju jest taka, że dotyczy jedynie nas i kradzieży naszych pieniędzy z kont bankowych. Reszta informacji, to przepraszam, jest sprzedawana, tak, że nie trzeba ich wykradać. Takich mamy z Bożej łaski Polaków sprzedawczyków. Wszystko sprzedadzą ! Tyle w temacie.
alicja
alicja 19.01.2022, 09:12
Taaa, zapewne putin chce wykraść dane z naszej kolei rocznik 1939 albo dane dotyczące dziur w drogach lub zawalających się ruder.... Ludzi litości, Polska to nuda, bieda, syf i POpelina. Kto by czegoś tu chciał?
Ręce opadają
Ręce opadają 19.01.2022, 11:52
Jesteś bystra jak woda w klozecie. Mam tylko nadzieję, że nie zajmujesz żadnego ważnego stanowiska w administracji publicznej...
Jan
Jan 19.01.2022, 10:53
To wypad z Polski ... Nie musisz tu mieszkać jak ci tak źle. Spadaj do krainy czarów Alicjo.
bolo
bolo 19.01.2022, 10:56
Heh, a Ty niby kim jesteś, że tak się tu wypisujesz niemerytorycznie ? Szeryf ?

Pozostałe