[FOTO] Kompletnie pijany 55-latek rozbił auto na przejeździe. Nie miał prawa jazdy, OC ani przeglądu

  • 14.01.2022, 15:00
  • Źródło: KPP Tczew
[FOTO] Kompletnie pijany 55-latek rozbił auto na przejeździe. Nie miał… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pracowali w miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Malinowskiej. Mundurowi wstępnie ustalili, że pijany 55-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad samochodem i uderzył w znak drogowy oraz sygnalizator świetlny przejazdu kolejowego. Dodatkowo podczas policyjnej interwencji okazało się, że kierowca volkswagena nie miał uprawnień do kierowania samochodami, a samochód był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wkrótce 55-latek odpowie za swoje czyny.

13 stycznia około godziny 12.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na ulicy Malinowskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia policjant przyjmujący zgłoszenie skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w znak drogowy oraz w sygnalizator świetlny przejazdu kolejowego. Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą samochodu od razu poczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas policyjnych czynności okazało się również, że kierowca volkswagena nie ma uprawnień do kierowania samochodami. Dalsza kontrola wykazała, że pojazd był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze sporządzili również dokumentację, która trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z tym zdarzeniem samochód został odholowany na policyjny parking, a stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

Wkrótce 55-latek usłyszy za swoje czyny zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcę czeka również dotkliwa kara finansowa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu dzwoniąc na numer alarmowy 112. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

 

Źródło: KPP Tczew

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o
o 14.01.2022, 18:04
Coś te represje polskoładowe wujowo działają panie prezesie.
tak tylko
tak tylko 14.01.2022, 16:30
Musiał czym do pracy dojechać, nie!

Pozostałe