Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczony!

  • 14.01.2022, 11:00
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczony! KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 kg. krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna (68 l.), do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń, odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy zajmują się ściganiem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli blisko 20 kilogramów krajanki tytoniowej, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze, zapukali wczoraj do drzwi jednego ze starogardzkich mieszkań, gdzie znaleźli worek jutowy z rozdrobnionym suszem tytoniu. Policjanci zatrzymali również właściciela krajanki. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obecnie śledczy szacują straty powstałe z tytułu niezapłaconych należności na rzecz Skarbu Państwa. W czwartek 13 stycznia zatrzymany 68-latek usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do przepisów kodeksu karno-skarbowego.

APEL! Niska cena nadal przyciąga potencjalnych nabywców wyrobów tytoniowych z  przemytu bądź produkowanych w nielegalnych wytwórniach w kraju. Towary te są najczęściej wytwarzane z tytoniu o niskiej jakości, źle obrobionego chemicznie i termicznie. Policjanci przestrzegają przed kupnem produktów z nielegalnego źródła.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe