Gmina wsparła innowacyjny projekt! PODładuj się w PODpunkcie!

  • 13.01.2022, 17:00
  • Źródło: UG Starogard Gdański
Gmina wsparła innowacyjny projekt! PODładuj się w PODpunkcie! UG Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Projekt społeczny zainicjowany przez uczniów I LO w Starogardzie Gdańskim w swoim zamyśle ma zwiększyć świadomość lokalnej społeczności na temat odnawialnych źródeł energii. Na starogardzkim rynku stanie stacja solarna do ładowania urządzeń mobilnych.

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii dwóch młodych mieszkańców naszej gminy miało okazję zrealizowania własnego pomysłu, jakim w tym przypadku było polepszenie jakości życia w mieście oraz zwiększenie świadomości mieszkańców w dziedzinie OZE. 

- Zamierzamy zainstalować w Starogardzie Gdańskim solarną stację ładowania urządzeń mobilnych oraz przeprowadzić prelekcje dla uczniów szkół średnich. Mamy na celu przybliżenie młodzieży z naszego miasta, takich tematów jak energia słoneczna, czy farmy wiatrowe. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom zwrócimy uwagę na to, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko, oraz wprowadzimy interesującą innowację do naszego miasta – podsumował Maksym Domkowski. 

Mieszkańcy Starogardu będą mogli skorzystać z bezpłatnej solarnej stacji ładowania smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. W wyniku przeprowadzonej w social mediach ankiety stanie ona na starogardzkim rynku. Dzięki zainstalowaniu takiego urządzenia w mieście każdy będzie mógł w razie awarii podładować swój telefon. W czasach kiedy nasz smartfon służy nam nawet jako klucz do drzwi mieszkania, jego rozładowanie może nieść za sobą ogrom problemów, zarówno tych błahych, jak i naprawdę poważnych.

- Szukaliśmy pomysłu na projekt. Chcieliśmy, żeby było to coś innowacyjnego, coś, co wprowadzi trochę świeżości i sprawi, że wejdziemy do grupy Smart City, a jednocześnie wpisze się w kanon odnawialnych źródeł energii – dodał Antoni Rogowski. 

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Jest to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia najbliższe otoczenie na lepsze. Może on dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z pasją i zainteresowaniami. Każdy, kto ukończy projekt w ramach Zwolnionych z Teorii, zdobywa międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.

Źródło: UG Starogard Gdański

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sygnalista
sygnalista 17.01.2022, 15:57
i cyk urzędasków na niepłatna kwarantannę i jeszcze po mandaciku bach.
Darek
Darek 17.01.2022, 21:28
Sygnalista nie panikuj, wystarczy wpisać na fejsie Nasz Starogard, tam większa grupa bez maseczek, całuski itd, bo pani na emeryture odchodzi, tam wirusa nie uświadczysz,polecam obszerną fotorelacje
ekofreak
ekofreak 17.01.2022, 09:40
może w trakcie prelekcji zwrócicie uwagę na koszty utylizacji zużytych solarów czy śmigieł od wiatraków które są praktycznie nieprzetwarzalnym odpadem
komentator
komentator 17.01.2022, 08:45
"każdy będzie mógł w razie awarii podładować swój telefon"
:))) skąd awaria będzie wiedziała, że akurat świeci słońce?
krasnal ogrodowy
krasnal ogrodowy 17.01.2022, 12:12
Najgorzej, jak słońce akurat nie będzie świeciło. Zaraz pomyślą, że nowe, a już się zepsuło
smartbadziewie
smartbadziewie 14.01.2022, 07:25
Stawiajcie ich jak najwięcej, żeby młodzież już zupełnie uzależniła się od tego badziewia
Kaśka
Kaśka 14.01.2022, 04:24
Jestem za ale z małą poprawką. Postawcie je przy tych ładnych pojemnikach na odpady to dzieciaki będą miały bliżej.
Wał
Wał 13.01.2022, 19:15
Wiecie jak szkodliwe są panele słoneczne? To pseudoekologiczny syf

Pozostałe