Zatrzymany nietrzeźwy 52-latek odpowie za znęcanie się nad żoną. Policjanci wydali nakaz opuszczenia mieszkania

  • 13.01.2022, 12:15
  • Źródło: KPP Tczew
Zatrzymany nietrzeźwy 52-latek odpowie za znęcanie się nad żoną. Policjanci…

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 52-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Według ustaleń stróżów prawa mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Interweniujący mundurowi wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania połączony z zakazem zbliżania się do jego najbliższego otoczenia. Dodatkowo zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 52-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 stycznia br. przed godziną 24 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że 52-letni mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zaczął wyzywać żonę, a następnie popchnął ją z taką siłą, że ta upadając, zraniła się w głowę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego i sporządzili Niebieską Kartę. Policjanci skorzystali również z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa, wydając 52-letniemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość powyżej 100 metrów przez najbliższe 14 dni.

Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie zatrzymanego 52-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 14.01.2022, 08:53
Nowa ustawa, chcesz się pozbyć mężusia, partnera z domciu, powiedz, że cię bije. Nie neguje, tego, że agresorów trzeba izolować od ofiar, jednak są osoby które będą to wykorzystywać. Potem okazuje się , że żoneczki nie są wcale takie ,święte, nic nie robią i wyznają zasadę że Największa Radość Jest W Dawaniu. Znam taką co pozbyła się jednego z domu a już od razu drugi się znalazł, ale jak to mówią dziury ktoś musi załatać.
Kaśka
Kaśka 14.01.2022, 04:11
To teraz dwa dni spędzi na wytrzezwiałce a 12 dni na dworcu bo to nie jego mieszkanie albo dom. Co za bzdety.

Pozostałe