Nowy radiowóz dla policjantów starogardzkiej drogówki!

  • 13.01.2022, 12:00
  • Źródło: Powiat Starogardzki
Nowy radiowóz dla policjantów starogardzkiej drogówki! Powiat Starogardzki

Podziel się:

Oceń:

Policjanci pełniący służbę na terenie Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali nowy radiowóz - hybrydową Toyotę Corollę. Samochód został sfinansowany z połączonych środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim oraz budżetu Komendy Głównej Policji. Policjanci będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Oficjalne przekazanie nowego samochodu hybrydowego miało miejsce przed budynkiem starogardzkiej komendy. Uroczystości przewodniczył insp. Bogusław Ziemba, komendant powiatowy policji w Starogardzie Gdańskim, który podziękował staroście Kazimierzowi Chyle i wicestaroście Patrykowi Gabrielowi oraz Januszowi Stankowiakowi, prezydentowi Starogardu Gd. za dotychczasową pomoc i wsparcie samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz osób odwiedzających region Kociewie.

Komendant zaznaczył, że ta wspólna inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania mające wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu starosta Kazimierz Chyła, bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z głównych priorytetów dla władz naszego powiatu oraz podziękował za codzienną służbę starogardzkich policjantów. 

- W sytuacji, gdy tylko to możliwe, staramy się wspierać policję, przykładowo poprzez współfinansowanie zakupu samochodu. Najnowszy nabytek jest bezemisyjny, a co za tym idzie także przyjazny dla środowiska. Auto wyposażono w szereg udogodnień i elementów dodatkowych, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Zakupiony samochód zwiększy również bezpieczeństwo mundurowych podczas interwencji, a także poprawią komfort ich pracy. Korzystając z okazji, chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu oraz swoim własnym podziękować wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom za codzienną służbę, dzięki której możemy wszyscy czuć się po prostu bezpieczniej - zaznaczył starosta naszego powiatu, Kazimierz Chyła. 

Nowy radiowóz pozwoli nie tylko dbać funkcjonariuszom o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na naszych drogach, ale również ze względu na hybrydowy napęd ograniczy emisję szkodliwych dla naszego środowiska spalin. Model jest tym samym, jaki wprowadzany jest obecnie w wielu komendach na terenie całego kraju. Pozwoli on policjantom na szybszą reakcję na zdarzenia drogowe i z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu starogardzkiego.

Źródło: Powiat Starogardzki

Zdjęcia (4)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ekolog
ekolog 18.01.2022, 09:01
"Najnowszy nabytek jest bezemisyjny [...] zaznaczył starosta naszego powiatu, Kazimierz Chyła".
"... ze względu na hybrydowy napęd ograniczy emisję szkodliwych dla naszego środowiska spalin" odpowiedział redaktor notatki.

Pytanie: na czym polega bezemisyjność lub ograniczenie emisji hybrydy (także pełnego elektryka) i dlaczego to jest nieprawda?
ekosciema
ekosciema 18.01.2022, 12:42
Ekologia to wielki biznes, ogromne pieniadze i wplywy. Te bzdury o bezemisyjnosci to sa tylko dla tych, co sie nie znaja na temacie
sygnalista
sygnalista 17.01.2022, 06:59
a blondyna i rudy co w nim siedzą pod famosem to małżeństwo? bo bez maseczek w środku siedzą razem.
patu
patu 14.01.2022, 08:51
Ale tak bez księdza? to nie po chrześcijańsku.
didi
didi 13.01.2022, 15:50
O!
To będą mieli lepsze autko do wygrzewania się!
Nie lepiej w Strażaków zainwestować, którzy ratują ludziom życie.

"został sfinansowany z połączonych środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim oraz budżetu Komendy Głównej Policji. "
Nie. Został sfinansowany z naszych pieniędzy (obywateli), którzy płacimy wysokie podatki na ten cały biurokratyczny syf.
dyzma
dyzma 13.01.2022, 13:26
Samochód nie jest bezemisyjny, także chyba nie wiedzą, co kupili :D
dyzma
dyzma 13.01.2022, 15:40
Ci co dają łapy w dół chyba też nie wiedzą, co to za samochód. Współczuję i wybaczam :D
Emil
Emil 13.01.2022, 12:10
Panowie, choć kawałek placu byście sobie odśnieżyli na tę okoliczność...Chyba że przekazanie było niespodzianką ;-)

Pozostałe