czwartek, 28 marca 2024 22:48
Reklama
Reklama
Reklama

Angielski w nauce i biznesie - poznaj ten język i rób karierę zawodową

Umiejętności językowe odgrywają bardzo ważną rolę na rynku pracy. Obecnie większość pracodawców wymaga znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Zazwyczaj pracodawca wymaga, aby pracownik był w stanie przynajmniej w stopniu komunikatywnym porozumieć się po angielsku. Jednak im więcej języków obcych się zna, tym większe ma się szanse na zatrudnienie. Na co jeszcze przekłada się znajomość angielskiego?
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Angielski w nauce i biznesie - poznaj ten język i rób karierę zawodową

Dobra znajomość angielskiego to minimum

Jeszcze do niedawna w Polsce angielski znało niewiele osób. Osoby, które nim władały miały niemal 100% pewność otrzymania zatrudnienia. Jak jednak jest dziś? Obecnie angielski i to na dobrym poziomie to minimum. Wymóg jego znajomości stawia co trzecia oferta publikowana na portalach ogłoszeniowych. Co ciekawe, angielski trzeba znać, nie tylko pracując w zagranicznych firmach, działających w Polsce. Coraz więcej mikro i małych firm również chce zatrudniać osoby znające język angielski. Wynika to z faktu, że często świadczą one usługi lub sprzedają towary na rynki zagraniczne, lub też oczekują, że pracownik np. będzie umiał odnaleźć informacje na anglojęzycznych stronach czy będzie znał programy, które dostępne są tylko w angielskojęzycznej wersji.

Jakie są umiejętności Polaków w zakresie angielskiego?

W zależności od badań wskazuje się, że ok. 30 – 53% Polaków zna angielski. Co jednak ważne, większość respondentów deklaruje, że znajomość ta jest na poziomie podstawowym, czyli A1-A2. Nie oznacza to jednak, że nasi rodacy nie wiedzą, jak ważny jest angielski na rynku pracy. Wie o tym 77%, wiedza ta najczęściej jednak nie przekłada się na, chęć nauki. Jej brak zazwyczaj tłumaczony jest brakiem czasu. Ograniczona liczba czasu nie powinna być jednak wymówką. Są bowiem metody, które nie wymagają długiego przesiadywania nad książką czy wkuwania słówek na pamięć. Jedną z takich metod jest Aktywny Angielski – 10 Sposobów Na MAKSIMUM Efektów https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-efekty/. Stawia ona na naukę umiejętności mówienia, które najczęściej przydają siew życiu zawodowym. Jak bowiem wynika z badań, najczęściej angielski w pracy wykorzystywany jest podczas kontaktowania się z klientem i rozmów telefonicznych.

Dlaczego warto znać angielski?

Znajomość angielskiego to coraz częściej jeden z podstawowych warunków rekrutacyjnych stawianych przez pracodawców. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał, a nawet umacniał. Co więcej, pracodawcy wymagać będą już nie tylko podstawowej umiejętności porozumiewania się w języku Szekspira, ale biegłej komunikacji. Popyt na anglojęzycznych pracowników jest wynikiem tego, że coraz więcej międzynarodowych firm inwestuje w Polsce i otwiera lokalne oddziały. Pozyskaniem anglojęzycznych pracowników zainteresowane są też rodzime firmy, które dokonują ekspansji na zagraniczne rynki.

Znajomość angielskiego daje więc możliwość łatwiejszego i szybszego znalezienia pracy i to w firmie, branży czy zawodzie, który nas interesuje i np. jest zgodny z wykształceniem czy zainteresowaniami. Co więcej, poligloci mogą też liczyć na lepsze warunki finansowe. Dane pokazują, że ich pensja jest wyższa o ok. 30% niż osób ze słabą znajomością angielskiego lub bez niej. Oprócz wyższego wynagrodzenia pracownicy z językiem angielskim często też otrzymują poza płacowe benefity, które wpływają na lepsze warunki pracy.

Lepsza pozycja na rodzimym rynku pracy to tylko jeden z powodów, dla których warto uczyć się angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia. Ze względu na to, że stawia ona na praktyczne umiejętności, to przygotowuje ona również do podjęcia zatrudnienia za granicą. Z angielskim można szukać pracy niemal na całym świecie – nie tylko w Wielkiej Brytanii. Stanach czy Australii, ale także w takich centrach biznesowych świata jak Singapur, Dubaj, panama czy Hongkong. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jolka demolkaTreść komentarza: Zauważ,że nikt z tych "prawicowych"fanatyków nie wyzywa was od świrów i pijaków.I co jest smutniejsze?Data dodania komentarza: 24.02.2024, 09:21Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Cześć, oby ten remont zakończył się lepszym efektem niż remont ul. Zielonej. Zasłonięto studzienki kanalizacyjne i przy okazji spowodowało to zalanie domu...Data dodania komentarza: 23.02.2024, 15:12Źródło komentarza: Będzie remont trzech ulic w KokoszkowachAutor komentarza: alkohole świataTreść komentarza: oni wszyscy w trójkę są siebie warci... , wstyd , skandal , żenada...Data dodania komentarza: 23.02.2024, 08:39Źródło komentarza: Spotkanie starogardzkich samorządowców z nowa wojewodą pomorskąAutor komentarza: IcemarkTreść komentarza: Nie brakuje tez prawicowych fanatyków to jeszcze bardziej smutneData dodania komentarza: 23.02.2024, 00:34Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: AdamekTreść komentarza: Wiem To jak jesteś z nami to mozesz kraść brać lapowki i nic Ci nikt nie zrobi. To słowa tego na N. PozdrawiamData dodania komentarza: 22.02.2024, 17:00Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” TuskaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Ty masz chyba coś z głową. Przecież nowy premier ma wiele do zaoferowania rolnikom. Wszystko zlikwidować doprowadzić ludzi do bankructwa bo niemcy muszą się bogaci nie Polacy.Data dodania komentarza: 22.02.2024, 16:56Źródło komentarza: FELIETON: „Inspekcja drogowa” Tuska
Reklama
Reklama