Chciał przebadać się alkomatem... 36-latek trafił do aresztu

  • 09.01.2022, 11:55
  • Źródło: KPP Starogard
Chciał przebadać się alkomatem... 36-latek trafił do aresztu

Podziel się:

6 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim stawił się 36-latek, który domagał się badania stanu trzeźwości. Mężczyzna nie stosowała się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, odmówił również podania swoich danych, gdy dyżurny zwrócił mu uwagę ten znieważył policjanta.

Do jednostki policji w Starogardzie kilkukrotnie przychodził 36-letni mężczyzna mieszkaniec województwa małopolskiego, który chciał przeprowadzić badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, odmówił również podania swoich danych osobowych, gdy dyżurny zwrócił mu uwagę, ten zaczął wyzywać funkcjonariusza i używać w stosunku do niego wulgaryzmów.

 

Policjanci wielokrotnie przywoływali mężczyznę do porządku i przypominali o zachowaniu zgodnie z prawem. Niestety bezskutecznie- ostatecznie policjanci zatrzymali 36-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zatrzymany odpowie przed sądem za znieważenie policjanta, niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz odmowę podania swoich danych.

Za znieważenie policjanta grozi kara do roku pozbawienia wolności

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (0)


Pozostałe