Kolejny sukces rolnika z Bobowa

  • 30.12.2021, 18:55
  • redakcja
Kolejny sukces rolnika z Bobowa

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się druga edycja ”Ogólnopolskiego Konkursu Testowego z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Rola rolnika, by upadku unikał, który - w związku z aktualną sytuacją epidemiczną, został przeprowadzony online. Lista laureatów została opublikowana 13 grudnia.

W konkursie wzięło udział 1395 osób (ok. 100 proc. więcej niż w pierwszej edycji).
- Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zagrożeń powodujących wypadki z grupy „upadek osób”, stanowiącej prawie 50 proc. wypadków podczas pracy, zgłaszanych przez rolników do KRUS. Zgodnie z Regulaminem, nagrodziliśmy 100 laureatów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w najkrótszym czasie, a ich zgłoszenia spełniały wymogi formalne – mówią organizatorzy konkursu.

10 laureatów z woj. pomorskiego
W gronie 100 nagrodzonych znalazło się ośmiu reprezentantów woj. pomorskiego: Józef Breza, Kamila Nofz, Tomasz Maszota, Kazimierz Szreder, Tomasz Kowalski, Andrzej Dziedzic, Piotr Stobiński i Jarosław Chrapkowski.
17 grudnia, w Placówce Terenowej KRUS w Kościerzynie, dyrektor oddziału Regionalnego KRUS Marcin Drewa wręczył pomorskim laureatom nagrody - myjki wysokociśnieniowe wyposażone w lance z dyszą rotacyjną i pistolet spryskujący.
- W gronie najlepszych znalazł się rolnik z powiatu starogardzkiego, z gminy Bobowo – mówi z dumą Rajmund Radde, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Starogardzie Gdańskim. - Dziękuje mu za podjęcie konkursowego wyzwania i życzę aby nagroda była przydatna podczas codziennej pracy w gospodarstwie.

Nasz laureat
Tomasz Kowalski wraz z żoną Pauliną, od 2009 r. prowadzi gospodarstwo rolne (20 ha). Odziedziczył je po rodzicach.
- Hoduję bydło opasowe ras mieszanych. Pasze mam głównie swoje - mówi.
- A co po pracy? - pytamy.
- Jestem członkiem Rady Sołeckiej i mam pasję - wraki. Tor do jazdy dla nich przygotowałem na swoim polu. Cieszę się, że nasza impreza WRAK RACE BOBOWO ma coraz większy zasięg i ściąga wielu miłośników wyścigów.
Pierwsze gratulacje laureat konkursu otrzymał na Facebooku od wójta gminy Bobowo, Sylwestra Patrzykąta.
- Pogratulowali mi też, od razu, koledzy. Startowało nas w konkursie kilku, ale tylko mnie udało się awansować do 100. laureatów. Pytania w tym roku były trudniejsze niż ubiegłym.
W 2020 r. wygrała żona pana Tomka, Paulina (w nagrodę otrzymała wózek narzędziowy) i syn Michał (nagrodzony hulajnogą). O ich sukcesie informowaliśmy na łamach GK.
- Zachęcam kolegów rolników do udziału w takich konkursach – dodaje pan Tomasz.

Zapraszamy
Korzystając z okazji zapraszamy rolników do udziału w kolejnych edycjach konkursu i działaniach prewencyjnych KRUS o których informacje można znaleźć pod linkami:
www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty
www.wydarzenia-prewencyjne.krus.gov.pl


 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe