Orszak Trzech Króli 2022

  • 01.01.2022, 11:45
  • redakcja
Orszak Trzech Króli 2022

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 6 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego, ulicami Starogardu Gdańskiego już po raz siódmy przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku będzie miał on nieco inną formę.

Największe uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła św. Mateusza o godzinie 13.30. Przemarsz przez rondo im. Starogardzkich Strażaków i dalej przy galerii Neptun do parafii św. Wojciecha, gdzie nastąpi powitanie żywego żłóbka oraz koncert kolęd w kościele parafialnym.
- Tym razem, nie będzie stacji na starogardzkim Rynku, ale jak co roku poprowadzi nas Gwiazda Betlejemska wraz z orkiestrą dętą i śpiewem kolęd – informuje Magdalena Nowak z Wydziału Informacji Społecznej.

Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, wystawiane na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Tworzą je rodziny, szkoły, nauczyciele, lokalni włodarze, hierarchowie kościelni. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

_redakcja

Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lotar
lotar 2 dni temu, 19:55
jak wam nie wstyd kościelne świntuchy i zboki
wiktoria
wiktoria 13.05.2022, 15:51
zboczone i chore pedofilskie klechy , że ta umęczona ziemia jeszcze was nosi , fuj , dziadostwo w każdym calu...
cezary
cezary 13.05.2022, 13:33
nawet dziwisz się dziwisz , też się zdziwił , że to draństwo jeszcze istnieje...
łukasz
łukasz 07.05.2022, 13:03
świńskie klechy , przyjdzie czas , że zostaniecie wszyscy osądzeni i przykładowo ukarani !!!
anna
anna 05.05.2022, 09:16
wyłapać wszystkich zboczeńców w koloratkach i przykładowo ukarać , a potem puścić z torbami !!!
zgroza
zgroza 01.05.2022, 10:13
zboczone dziadostwo w czarnych sukmanach , koloratkowi dewianci...
szafarz
szafarz 23.04.2022, 19:20
brak prawa i kolejny skandal ze świńczakiem dziwiszem , łapówkarzem i obrońcą pedofili w koloratkach , stary pierdziel myśli , że jak wycierał dupsko jp2 , to może wszystko i jest bezkarny , pokrzywdzeni , idzcie do cywilnych sądów ...
wandzia
wandzia 12.04.2022, 08:12
dziadostwo w sukmanach , kiedy wreszcie ta kościelna zgnilizna zostanie rozliczona ,odpowiedzą za swoje łajdactwa i zapadną prawomocne sądowe wyroki na tych zboczeńców ???
xxx
xxx 12.04.2022, 09:05
A tobie co się stało?Dopiero teraz dopuścili cię do klawiatury?
megalodon
megalodon 03.04.2022, 07:48
wszyscy zboczeńcy w sukienkach , w tym purpuraci do watykanu i niech ich franek gości , szmalu mają dość , przez wieki kradli i rabowali , niech teraz mieszkają w muzeach watykańskich i tam odprawiają czary-mary...
walery
walery 29.03.2022, 13:57
precz z konkordatem i pedofilami w koloratkach
AN 24
AN 24 25.03.2022, 09:18
psiarnia angeli i szredera do budy , raus !!!
jacek soplica
jacek soplica 27.03.2022, 07:14
a w ślad za nimi hyży ruj , donald z kaszub na szafot
wikary
wikary 27.03.2022, 07:21
świńska sowiecko-ruska gnida , ale rozliczenie jest już bliskie amen
hans klos
hans klos 27.03.2022, 07:53
wstrętny i rerający popiardek niemców , furer z psiej budy
Łowca trolli
Łowca trolli 27.03.2022, 07:56
Nie lepiej napisać wszystko w jednym komentarzu?
tomek
tomek 22.03.2022, 11:21
koloratkowym zboczeńcom i złodziejom mówię kategoryczne "nie"
huck finn
huck finn 21.03.2022, 17:17
ani grosza dla kościelnych zboczeńców i skierować sprawy o molestowanie i pedofilię pod jurysdykcję sądów cywilnych , odechce się wam fikać kościelne świntuchy !
---
--- 21.03.2022, 10:15
boli was , wy kościelne pedały i pedofile i tak ma być , do pełnego zadośćuczynienia za wasze grzechy - świntuchy...
---
--- 21.03.2022, 13:37
fuj , właśnie spojżałem w lustro
---
--- 21.03.2022, 10:22
oj boli , a najbardziej to mnie boli brzuch po tym zgniłym mięsie z mojego świniaka...
---
--- 21.03.2022, 10:25
w piwnicy mam już 3 tony gnoju , ale nikt nie chce kupić
---
--- 21.03.2022, 10:31
naplułem na kościół , wiec teraz ogolić się i hop na rowerek !! może stary mnie puści...
---
--- 21.03.2022, 13:30
jem obiad ze zgnilej kielbasy , pycha !!
maryś
maryś 21.03.2022, 08:18
dziadostwa w koloratkach ciąg dalszy,kiedy wreszcie zostaną ukarani stosownie do przewinień ???
maryś
maryś 21.03.2022, 09:03
ale puściłem bąka,śmierdzi w całym mieszkaniu !!!
+++
+++ 21.03.2022, 09:17
bo jesteś kościelnym dewiantem i nawiedzonym obrońcą pedofili , fuj zgnilizno kościelna
+++
+++ 21.03.2022, 10:03
zazdroszczę biskupowi , że ma kierowcę , bo ja to sam na rowerku muszę jeździć , jeszcze w kasku !!
+++
+++ 21.03.2022, 10:05
fuj , ale fetor się unosi w pokoju , to mój świniak w sypialni , choduje jednego
spocony grubas
spocony grubas 11.03.2022, 11:49
najadłem się razem z moim świniakiem z sypialni , smaczne było !!
łajenny
łajenny 11.03.2022, 12:02
daj gryza !!
janek
janek 11.03.2022, 11:01
kolejna kościelna łajza i pedofil bp szkodoń uniknął odpowiedzialności za pedofilię , bo sprawa była przeciągana i się przedawniła - świńczak w koloratce
janek
janek 11.03.2022, 11:44
ciekawe skąd ja to wszystko wiem ?? ale jedno wiem na pewno - w sypialni tszymam świńczaka , prawdziwego knura !!!!!!!
szarik
szarik 31.03.2022, 15:55
ciekawe , masz tam obrońcę pedofili , biskupa ??? , gratuluję świńskiego wyboru...
janek
janek 11.03.2022, 11:46
czasem strach wejść do sypialni
ali
ali 11.03.2022, 07:40
biskupie kasyna , oddaj swój pałac na potrzeby uchodzców , raz zrób coś dobrego, po co tobie takie bizancjum ? , a apelami do wiernych o pomoc piekło jest wybrukowane...
aviator
aviator 20.03.2022, 07:32
i co buniu , pomagasz uchodzcom biskupie czy nie i trzymasz złote bizancjum tylko dla siebie ???
aviator
aviator 20.03.2022, 08:31
najłatwiej tylko trolować w internecie , bez żadnej odpowiedzialności , jak ja to lubię !!!
wron
wron 11.03.2022, 09:26
wszyscy polscy biskupi powinni oddać swoje pałace na zbożny cel , dotyczy to też proboszczów poszczególnych parafii , w łepetynach im się od dobrobytu poprzewracało i doją nasze państwo jak tylko mogą - skandal
wron
wron 11.03.2022, 11:44
tylko ja nie muszę nic oddać , ja tylko dużo gadam , bo papier i internet każdą głupotę przyjmie !!
wron
wron 11.03.2022, 11:47
nie ogoliłem się - skandal
ali
ali 11.03.2022, 07:51
tak sobie myślę , że sam tylko apeluje , tyle że ja do biskupa...
purt po grochówce
purt po grochówce 11.03.2022, 07:58
pedofile w koloratkach i ich obrońca z pelplina - fuj...
purt po grochówce
purt po grochówce 11.03.2022, 08:23
nażarłem się grochówki i teraz nabżdziłem sobie w pokoju , będę siedział w smrodzie - fuj...
purt po grochówce
purt po grochówce 11.03.2022, 08:25
ale odpaliłem kapiszona , aż sobie na krzesło nakasztaniłem !!!
purt po grochówce
purt po grochówce 11.03.2022, 08:26
ładnie śmierdzi , lepiej niż gnojówka
stuła
stuła 10.03.2022, 13:57
kościelni dewianci i oszołomy...
stuła
stuła 10.03.2022, 14:04
obraziłem się na księdza , to teraz muszę dowalic kosciołowi
stuła
stuła 10.03.2022, 14:14
kto kopsnie dyche na piwo ??
adam
adam 27.02.2022, 19:15
fuj - kościelny chłam , zbocze.ńcy i ped.ofile
adam