Ubezpieczenie skutera - co warto wiedzieć?

  • 22.12.2021, 15:35
  • redakcja
Ubezpieczenie skutera - co warto wiedzieć?

Podziel się:

Oceń:

Coraz częściej Polacy oraz Polki chętnie korzystają ze skuterów. Te popularne nieduże pojazdy jednośladowe świetnie sprawdzają się w dużych miastach oraz na prowincji. Zaletą skuterów jest to, że można je zaparkować praktycznie wszędzie, spalają one niedużo paliwa, a także łatwo się nimi przemieszczać wszędzie tam, gdzie samochody tkwią w korkach. By móc jeździć naszym skuterem bez żadnych problemów, potrzebne nam będą odpowiednie umiejętności oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC. Warto więc zastanowić się czy niewielki oraz niedrogi skuter nie może się stać alternatywą dla droższego motocykla lub samochodu.

Ubezpieczenie skutera - gdzie szukać odpowiedniej polisy?

W przypadku pojazdów mechanicznych, którymi poruszamy się po drogach, należy pamiętać, że zawsze trzeba posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Polisa taka uchroni nas przed problemami, które mogą na nas czyhać, jeśli jej nie wykupimy. Nad tym by każdy pojazd posiadał swoje OC czuwa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który może nakładać kary, jeśli nie mamy wykupionego OC skutera albo OC motocykla, itp. Na pytanie ile kosztuje ubezpieczenie skutera, odpowiedzi najlepiej szukać na fachowych stronach internetowych, np.: www.kalkulator-ubezpieczen.pl. Znajdziemy tam skuteczny kalkulator służący do obliczenia, ile kosztuje podstawowe ubezpieczenie OC skutera czy też ubezpieczenie motocykla: https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-skutera/. Łatwo będzie nam tam obliczyć należny koszt takiej polisy, a także sprawdzić, gdzie najłatwiej będzie nam szukać taniego ubezpieczenia takiego pojazdu. Brak ubezpieczenia OC skutera nie jest z pewnością najlepszym pomysłem na oszczędności w gospodarstwie domowym - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Inwestycja w takie udogodnienia jak OC AC to nasz obowiązek, tak samo jak prawo jazdy kategorii AM umożliwiające nam jazdę na skuterze.

 

OC skutera, a może przy okazji szukasz ubezpieczenia samochodu - wszystko w jednym miejscu

Ciekawą sprawą jest fakt, że w przypadku kierowców samochodów można dokupić ubezpieczenie skutera albo motocykla do naszego OC. To ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie motocykla lub skutera, zależne będzie od różnych czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują tu dość zróżnicowane oferty, a więc jest duża szansa na to, że każdy znajdzie tam taką polisę, na jaką go stać. Nie warto więc unikać obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dobrze jest także zainwestować w ubezpieczenie AC. Brak OC skutera może być kosztowny oraz sprowadzić na nas problemy ze strony policji czy też ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Brak ubezpieczenia skutera jest tak samo groźny jak brak OC samochodu. Warto więc ubezpieczyć skuter, bo wówczas nie będziemy musieli się martwić o pieniądze na naprawę skutera, czy też wypłatę odszkodowania ofierze wypadku, itp. W ramach niektórych ubezpieczeń możemy także liczyć na udostępnienie pojazdu zastępczego, czy też inne udogodnienia. Zakup takich ubezpieczeń jak OC AC czy NNW powinien być naszym oczkiem w głowie. W ramach ubezpieczenia pojazd zostanie odholowany na miejsce naprawy, ewentualnie zostanie naprawiony na miejscu - o ile będzie to możliwe. Właściciel jednośladu powinien więc z pewnością zainwestować w jego ubezpieczenie jeszcze dziś, podobnie jak ma to miejsce w przypadku samochodów. To ile ostatecznie kosztuje OC skutera, będzie zależne od parametrów technicznych pojazdu, a więc warto na to zwracać uwagę, bo za wszystko zapłacimy z własnej kieszeni, wybierając w sklepie model skutera.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe