[FOTO] Przedświąteczne spotkanie KP PZN w Starogardzie Gdańskim

  • 16.12.2021, 09:00
  • Joanna Grabowska, prezes KP PZN w Starogardzie Gdańskim
[FOTO] Przedświąteczne spotkanie KP PZN  w Starogardzie Gdańskim KP PZN w Starogardzie Gdańskim

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 11 grudnia br. członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w naszym mieście, ich przewodnicy oraz podopieczne dzieci spotkali się na grudniowym spotkaniu opłatkowym. Kontynuując wielopokoleniową tradycję, wszyscy przybyli na to spotkanie goście podzielili się symbolicznie opłatkiem i zaśpiewali kolędy, życząc sobie wszelkich pomyślności w nadchodzącym roku.

Spotkanie  rozpoczęło się  Mszą Św. w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, której przewodniczył ks. prob. Janusz Lipski. Następnie grupa przejechała autokarem do restauracji „Galeria Smaków” na dalsze kolędowanie. Kiedy już wszyscy zasiedli do stołu, prezes Joanna Grabowska przywitała wszystkich bardzo serdecznie oraz złożyła świąteczne i noworoczne życzenia.

Miłym akcentem był występ trójki młodych ludzi ze „Studio Muzyczne Starogard Gdanski”, którzy swoim talentem muzycznym umilili spotkanie. Miłą niespodziankę przygotował jeden z członków Koła Wojtek, który przy akompaniamencie gitary zaśpiewał kolędę pt. „To już pora na wigilię”. Wprowadziło to przybyłych gości w iście świąteczny nastrój.

Po występach podano obiad, kawę i ciasto. Dzieci otrzymały mikołajkowe paczki ze słodyczami, a dorośli słodki upominek. Na ten cel Koło otrzymało wsparcie finansowe od NSZZ „ SOLIDARNOŚĆ”, MZZ CHEMIKÓW POLPHARMA oraz Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

W  uroczystości wzięło udział 56 osób. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Wspólnie śpiewano kolędy i wspominano, jak kiedyś obchodzone były święta Bożego Narodzenia.

 

Joanna Grabowska, prezes KP PZN w Starogardzie Gdańskim

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe