czwartek, 25 kwietnia 2024 20:12

Szachiści mają nowego mistrza! Tomasz Gdaniec najlepszy spośród 13 zawodników [FOTO]

Zakończonych się mistrzostwa miasta i powiatu starogardzkiego w szachach. W zawodach wzięło udział 13 zawodników z całego Kociewie. Ostatecznie zawody wygrał Tomasz Gdaniec.

Autor: TG

Jak informują organizatorzy, w zawodach wzięło udział 13 zawodniķów z całego Kociewie, którzy rywalizowali na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Po podliczeniu punktów najlepszym okazał się Tomasz Gdaniec (Starogard Gd.), drugie miejsce zajął Artur Zmysłowski (Turze), a trzecie Bolesław Ossowski (Nowa Wieś Rzeczna).

- Turniej przebiegał w koleżeńskiej atmosferze życzliwości. Partie były bardzo zacięte i toczyły się w większości do gołych króli - relacjonuje w rozmowie z Gazetą Kociewską Tomasz Gdaniec, nowy mistrz.

Turniej został zorganizowany przez KPKS Cor Cordium, funkcjonujący przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Łapiszewie.