Nowy wóz strażacki dla OSP Krąg

  • 10.12.2021, 11:37
  • redakcja
Nowy wóz strażacki dla OSP Krąg

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kręgu. Po kilku miesiącach zbiórek, przy wsparciu Gminy Starogard Gdański, Rady Gminy oraz życzliwych osób udało się zrealizować zamierzony cel, jakim był zakup nowszego wozu bojowego. Od teraz mieszkańcy Kręga i okolic mogą czuć się bezpieczniej.

Samochód pożarniczy Iveco-Magirus został zakupiony kilka tygodni temu, jednak musiał zostać poddany modernizacji i właściwemu doposażeniu. Strażacy z OSP Krąg aktywnie i z dużym zaangażowaniem prowadzili zbiórkę pieniężną zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Zakup nowszego wozu strażackiego ma gwarantować lepsze bezpieczeństwo, wszystkim będącym w potrzebie.

W sobotę 4 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystości odbyły się z udziałem Zastępcy Komendanta PSP Starogard Gdański, Tomasza Nowaka. Dzień ten był także okazją do wręczenia medali za zasługi dla pożarnictwa.

- Hasłem dnia jest „marzenia się spełniają”. Te strażackie się spełniły, 150 tysięcy złotych z budżetu Gmina Starogard Gdański i 50 tysięcy złotych od sponsorów pozwoliły na zakup samochodu, jego homologację i częściowe wyposażenie – powiedziała wójt Gminy Starogard Gdański, Magdalena Forc-Cherek.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe