Rodacy Bohaterom. Zbiórka darów dla polaków na Kresach

  • 08.12.2021, 12:01
  • redakcja
Rodacy Bohaterom. Zbiórka darów dla polaków na Kresach

Podziel się:

Oceń:

Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem akcji jest zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach. Przez ponad dekadę udało się wysłać blisko 30 tys. paczek, wyremontować 18 miejsc pamięci narodowej, czy zapalić ponad 36 tys. zniczy na mogiłach bohaterów. Tegoroczna zbiórka darów trwa do 15 grudnia!

Wszystko rozpoczęło się od zbiórki darów na Święta pod nazwą „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Gdzie przynosić dary?
W powiecie starogardzkim zbiórkę żywności prowadzi Ruch Narodowy. Potrzebna jest głównie długoterminowa żywność, kawę, konserwy, cukier, olej, makaron itp. Mile widziane są również kartki świąteczne.
- Dary można przynosić do biura poselskiego Konfederacji w Starogardzie Gdańskim (Rynek 1/11) po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 697-954-159) - informuje Arkadiusz Zaborowski, koordynator akcji w powiecie.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe