[FOTO, FILM] Zginęli jadąc do akcji gaśniczej. Strażacy oddali hołd druhom z Czernikowa

  • 03.12.2021, 13:25
  • redakcja
[FOTO, FILM] Zginęli jadąc do akcji gaśniczej. Strażacy oddali hołd druhom…

Podziel się:

Wczoraj, 2 grudnia w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.

W związku z tragicznym wypadkiem z udziałem druhów OSP Czernikowo, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z grupą operacyjną komendanta głównego PSP udali się na miejsce zdarzenia. Zastępca Komendanta Głównego PSP spotkał się również z jednym z rannych oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie przekazując wyrazy współczucia oraz zapewnienia pełnego wsparcia.

Druhowie OSP Czernikowo oraz rodziny osób poszkodowanych i zmarłych w wyniku zdarzenia, a także strażacy PSP biorący udział w akcji ratowniczej zostali objęci pomocą psychologów PSP.

O godz. 18 strażacy w całym kraju włączyli w samochodach sygnały świetlno–dźwiękowe, włączając się do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" oddając tym samym hołd ofiarom wypadku. W akcji wzięli również strażacy z powiatu starogardzkiego. Ratownikom JRG Starogard towarzyszyliśmy z kamerą.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)


Pozostałe