Straż miejska pomaga kierowcom. Nie możesz odpalić auta? Zadzwoń pod 986!

  • 03.12.2021, 12:14
  • redakcja
Straż miejska pomaga kierowcom. Nie możesz odpalić auta? Zadzwoń pod 986!

Podziel się:

Oceń:

„Nie możesz odpalić samochodu – zadzwoń do Straży Miejskiej pod numer 986!” Takie hasło przewodzi akcji, którą Strażnicy Miejscy w Starogardzie Gdańskim prowadzą każdej zimy od szczęściu lat. Pomagają kierowcom odpalić samochód, gdy ten postanowi „zastrajkować” z powodu niskiej temperatury powietrza.

Podczas silnych mrozów często zdarza się, że akumulatory naszych aut odmawiają posłuszeństwa i nie możemy odpalić samochodu. Wówczas z pomocą przyjść mogą Strażnicy Miejscy. Od sześciu lat każdej zimy z powodzeniem prowadzą akcję „Nie możesz odpalić samochodu – zadzwoń do Straży Miejskiej pod numer 986!”

Pomysł, by pomagać mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy np. po mroźnej nocy mają problem z uruchomieniem samochodu, powstał w 2015 roku. Od tamtego czasu co roku w sezonie zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera, Strażnicy Miejscy są gotowi przyjechać na wezwanie i pomóc odpalić auto.

– Na tę okoliczność zakupiliśmy specjalne urządzenie rozruchowe oraz akumulator o zwiększonej mocy – poinformował rzecznik Straży Miejskiej Leszek Żołądowski.

Należy jednak pamiętać, że to nie jest główne zadanie Straży Miejskiej. Dlatego Strażnicy proszą o wyrozumiałość. Może się tak zdarzyć, że w chwili zgłoszenia, mieszkaniec usłyszy odmowę przyjazdu patrolu. Nie będzie to jednak niechęć udzielenia pomocy, lecz realizacja w tym czasie innych ważniejszych zadań, np. ochrony życia lub mienia.

– Chcemy, aby mieszkańcy czuli, że mogą na nas liczyć w razie problemów, ale prosimy o wyrozumiałość, bo zdarzają się różne sytuacje, a my musimy reagować zgodnie z obowiązującymi przepisami – zaznaczył rzecznik SM.

 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o
o 03.12.2021, 13:46
Skandal. Policja powinna karać mandatami kierowcę chcącego poruszać się niesprawnym pojazdem!! A te mu jeszcze pomagają?
wujek dobra rada
wujek dobra rada 03.12.2021, 12:45
Najlepiej jak jakiś duży diesel wyciągnie im prąd z ich elektrycznego radiowozu. Niech od razu zabiorą ze sobą agregat prądotwórczy
Tomek
Tomek 03.12.2021, 13:10
Czasem pożyczając prąd komuś kto ma niesprawny układ elektryczny między innymi alternator można narobić sobie kłopotu i wydatków.Ludzie oszczędzają, robią krótkie trasy, mają altki i aku na wykończeniu a potem zdziwieni, że nie odpala.Zwykły miernik i podstawy obsługi wystarczą aby postawić diagnozę.
Wujek
Wujek 03.12.2021, 12:40
Nie ma jak zainwestować w akumulator...znam sąsiada ma 59 lat ładuje aku 3 zimę i mówi.....mnie już nic nie potrzeba!potrzeba sąsiedzie aku kupić
waszniewasz
waszniewasz 03.12.2021, 12:33
odpalą od hulajnogi.
Czytelnik
Czytelnik 03.12.2021, 12:30
Świetna sprawa, a i tak znajdą się tacy, co będą narzekać.

Pozostałe