KONTROWERSJE: 24-latek znęcał się nad psem. Miesiąc wcześniej adoptował zwierze ze schroniska...

  • 03.12.2021, 11:39
  • redakcja
KONTROWERSJE: 24-latek znęcał się nad psem. Miesiąc wcześniej adoptował… KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

Mundurowi ze starogardzkiej komendy zatrzymali 24-latka, który znęcał się nad psem. Wychudzone i osłabione zwierzę funkcjonariusze przekazali pod opiekę weterynarza. Sprawca tego przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Kociewia usłyszał już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Na początku grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Sprawcą tego przestępstwa miał być jeden z mieszkańców Kociewia, który jak wynikało z ustaleń bił swojego psa oraz nie zabezpieczał właściwie jego potrzeb.
- Policjanci, którzy przeprowadzali  interwencję w mieszkaniu mężczyzny potwierdzili swoje ustalenia. Właściciel psa w obecności funkcjonariuszy wyjął zwierzę z torby zawieszonej na wieszaku - relacjonuje asp.  sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. - Pies był wychudzony, wystraszony oraz miał problemy z chodzeniem. Stan oraz wygląd zwierzęcia  wskazywały na  możliwość znęcania się nad zwierzęciem - mówi.

Mężczyzna powiedział mundurowym, że od miesiąca mieszka z psem zabranym ze schroniska. Podczas rozmowy przyznał, że uderzał zwierzę, aby ukarać je za pogryzienie kabla od ładowarki.
- Policjanci zatrzymali 24-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna został przekonwojowany do policyjnego aresztu, a odebrane właścicielowi zwierzę trafiło pod opiekę lekarza weterynarii. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu - dodaje M. Kunka.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bo cm
Bo cm 03.12.2021, 21:56
Jechać z debilem jak za człowieka 5 lat to i tak będzie malo
Leszek
Leszek 03.12.2021, 19:20
Pytam się, dlaczego wydajecie byle debilowi biedne zwierzę, które już dość wycierpiało? Tzn że każdy sobie może przyjść po psa i problem z głowy. Wstyd
Aaa
Aaa 03.12.2021, 18:54
Życzę temu śmieciowi i wszystkim jemu podobnym wszystkiego najgorszego, niech cierpia do końca swojego parszywego życia
Zzz
Zzz 03.12.2021, 18:50
Jestem wdzięczna ludziom, którzy zareagowali i pomogli temu biednemu pieskowi
M
M 03.12.2021, 18:43
Mam nadzieję że ten odpad społeczny wkońcu trafi na kogos kto mu takie traktowanie zwierzat dosłownie WYBIJE z jego pustego łba. A tfuuu
M
M 03.12.2021, 18:40
Ty gnoju przebrzydły który to zrobiłeś temu biednemu pieskowi!!! Jesteś zwykła mendą i wszą społeczną! Życzę Ci samych okropieństw i cierpienia!
...
... 03.12.2021, 12:22
Mam nadzieję, że dostanie za swoje bes..tia!
Awm
Awm 03.12.2021, 12:18
Surowe kary dla takich zwyrodnialców !!!! Dosyć znęcania się nad zwierzętami !!!
Zzz
Zzz 03.12.2021, 12:15
Co za ***ia. Dlaczego nikt że schroniska nie sprawdza co się dzieje z adoptowanymi zwierzętami?
M.
M. 03.12.2021, 16:52
Mieliśmy same dobre informacje przesyłane z nowego domu na temat pieska...
Leszek
Leszek 03.12.2021, 19:16
Kto wam te informacje przesyłał?
Zzz
Zzz 03.12.2021, 18:37
Pewnie sam sprawca przesyłał wiadomości jak jest cudownie. Tak nie może być, te zwierzęta dosyć już przeszły i powinna być kontrola
zofia
zofia 03.12.2021, 12:14
ludu co sie dzieje.smutny piesek jak cierpi przecie czuje widze jego smutne oczka.
...
... 03.12.2021, 12:07
Zwyrodnialec.
mmm
mmm 03.12.2021, 11:48
Dzisiaj pobił psa, jutro pobije żonę, dziecko itd.
Czytelnik
Czytelnik 03.12.2021, 12:27
Znęcaniem jest również nie zapewnienie zwierzęciu podstawowych potrzeb bytowych, jedzenie, picie , trzymanie na łańcuchu czy na zimnie. Ludzie są rozmaicie, jedni wyładowują złość na zwierzęciu, a inni na członkach rodzin. Rodziny patologiczne gdzie dochodzi do przemocy też często posiadają pod swoją opieką zwierzęta to jak myślisz co mają u nich za życie...Mam nadzieje że ta Mameja zostanie odpowiednio przeczołgana na przesłuchaniu i nie uniknie więzienia.
Errata
Errata 03.12.2021, 16:56
tak z rozpędu natrollowałem , to teraz poprawiam - trzymanie na łańcuchu nie jest znęcaniem, jeśli łańcuch nie jest zbyt krótki

Pozostałe