Nowa siła w drużynie SKS Starogard Gdański

  • 02.12.2021, 09:20
  • redakcja
Nowa siła w drużynie SKS Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Szymon Ćwikliński to 23-letni zawodnik mogący występować na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego. - Świetnie się wpisze w charakterystykę naszej drużyny – podkreśla szkoleniowiec Kociewskich Diabłów.

W obecnym sezonie dotychczas reprezentował barwy drugoligowego TSK Roś Pisz, gdzie w 11 meczach zdobył 187 punktów (śr. 17 pkt., 1.5 zb., 2.4 as.). W przeszłości występował w drużynach Sharks AWFiS Port Gdynia, KK AZS UW Warszawa oraz TKM Włocławek. Do drużyny Kociewskich Diabłów przeszedł na zasadzie wypożyczenia.

- Bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę na koszykarski rozwój właśnie w drużynie Kociewskich Diabłów. Już nie mogę doczekać się nowych wyzwań w nadchodzących spotkaniach - mówi Szymon Ćwikliński.

- Szymon, w związku z kontuzją Filipa Cebuli, trafił do nas aby podnieść jakość treningów oraz walczyć o minuty na boisku. Jest to zawodnik, który przekonał mnie do siebie swoją nieustępliwością i sercem do walki, a to oznacza, że świetnie się wpisze w charakterystykę naszej drużyny. Posiada on również spory potencjał rzutowy, który mam nadzieję, będzie jego znakiem rozpoznawczym również na parkietach pierwszoligowych - podkreśla Bartosz Sarzało, trener SKS Starogard Gdański.

Szymon Ćwikliński, ur. 07.07.1998 (23 lata) we Włocławku. Wzrost: 190 cm. Pozycja: rozgrywający/rzucający. Ostatnia drużyna: TSK Roś Pisz

 

Trzecia porażka z rzędu

W sobotę 27 listopada SKS Starogard Gdański rozegrał spotkanie wyjazdowe z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

Starogardzki zespół przystępował do tego spotkania bez kontuzjowanych Michała Sadło, Bartłomieja Karolaka, Filipa Cebuli, a także chorego Sebastiana Kamińskiego. Z kolei trener gospodarzy - Łukasz Grudniewski nie mógł skorzystać z przeziębionego Jana Malesy.
Drużyna z Kociewia odnotowała trzecia porażkę z rzędu, przegrywając na wyjeździe 87:65.
Następne spotkanie rozegrane zostanie w piątek, 3 grudnia w Starogardzie. Kociewskie Diabły zmierza się z Sensation Kotwica Kołobrzeg.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wujek
Wujek 02.12.2021, 12:43
Nie wiem po co komuś taka sztuczna drużyna w mieście.chyba że chce być słynna z porażek....szkoda kasy

Pozostałe