1-grudniowy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży!

  • 01.12.2021, 11:19
  • redakcja
1-grudniowy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży!

Podziel się:

Oceń:

25-latek wjechał w ludzi oczekujących na autobus. Ranne 3 osoby w tym 10 i 11-latka - We wtorek,  30 listopada , na Alei Niepodległości w Starogardzie Gd. doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. 25-letni kierowca pojazdu osobowego marki Audi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w ludzi oczekujących na autobus. Część osób zdążyła odskoczyć, poszkodowane natomiast zostały dwie dziewczynki w wieku 10 i 11-lat, które miały jechać do szkoły. Po kilku minutach ma miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Do czasu przybycia ratowników, pomocy poszkodowanym udzielali świadkowie zdarzenia. Obecnie śledczy ustalają, dlaczego 25-letni kierowca zjechał na chodnik i doprowadził do bardzo groźnego zdarzenia.  

Rząd wprowadza „pakiet alertowy” - Podczas poniedziałkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowym pakiecie obostrzeń w związku z wykrytym nowego wariantu koronawirusa, nazwanego przez WHO Omikronem. Ograniczenia dotyczą m.in. podróży z 7 państw oraz ograniczenia liczby osób w hotelach, restauracjach, kościołach, czy podczas uroczystości i zgromadzeń.

Na ulicy Pelplińskiej powstanie rondo. Prace ruszyły we wtorek - We wtorek 30 listopada ruszyły prace remontowe na odcinku łączącym drogę wojewódzką nr 222 z ulicą Pomorską. To pierwszy etap tej inwestycji. W związku z tym wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostały wloty na skrzyżowanie od strony ul. Kościuszki i ul. Jabłowskiej.

Dwa poważne wypadki na DW 222. Nie żyje 46-latek, 19 i 20-latek ranni - W środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Jabłowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym pojazdem dostawczym śmierć na miejscu poniósł 46-letni mężczyzna. Kilka dni później, w piątek, na tej samej drodze, w tej samej miejscowości 19-letni kierowca doprowadził do zderzenia czołowego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby.

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych - Policjanci ze starogardzkiej komendy wyjaśniaj okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 31-latka kierująca Mercedesem potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana 34-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

Mołdawianin z bronią napadł na właściciela samochodu - Tczewscy policjanci zatrzymali 40-latka, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju. Mundurowi ustalili, że mężczyzna groził bronią właścicielowi samochodu, a następnie próbował go ukraść. Dzięki szybkiemu wezwaniu na miejsce funkcjonariuszy 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania rozboju oraz posiadania broni bez zezwolenia. Decyzją sądu 40-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali rower i zatrzymali złodzieja - Policjanci przesłuchali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł rower pozostawiony na jednej z ulic w Gniewie i spowodował straty na kwotę tysiąca złotych. Stróże prawa odzyskali skradziony jednoślad, który następnie zwrócili właścicielowi. Śledczy przedstawili 20-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

34-latek chciał zabić brata podczas snu?! Zatrzymanemu grozi dożywocie - Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w jednym z domów w powiecie tczewskim zaatakował siekierą brata. Pokrzywdzony 36-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec gminy Pelplin trafił do aresztu.  Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 34-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Ogromne wynagrodzenia prezesów spółek miejskich - Wynagrodzenia prezesów spółek miejskich od dawna budzą wiele kontrowersji. Podczas październikowej sesji Rady Miasta temat ten został poruszony przez radnego Zbigniewa Kotlewskiego, który w nawiązaniu m.in. do podwyżek cen za odbiór odpadów pytał o wynagrodzenia. Jak mówi radny, pytał w imieniu wyborców - mieszkańców miasta, jednak prezydent nie udzielił oczekiwanej odpowiedzi i odesłał przedstawiciela mieszkańców do Biuletynu Informacji Publicznej. W dzisiejszym numerze publikujemy wynagrodzenia prezesów spółek miejskich, którzy zarabiają ogromne pieniądze. Niektóre kwoty szokują...

Straż miejska zapowiada wzmożone kontrole - Koniec pouczania – będzie więcej kar. W związku z nasilającą się liczbą zakażeń koronawirusem Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim wzmoże kontrole obowiązku zasłaniania ust i nosa – zwłaszcza w autobusach i galeriach. Strażnicy mają prawo karać mandatami osoby, które uparcie odmawiają noszenia maseczki w miejscach publicznych. Apelujemy więc do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń.

Trwa umacnianie prawego brzegu Wierzycy - Od kilku dni w pobliżu bulwaru Diepholz, na kilkudziesięciometrowym odcinku Wierzycy, prowadzone są prace. Teren został ogrodzony i doświetlony, a za ogrodzeniem zobaczyć możemy koparki i różnego rodzaju sprzęt budowlany. Sprawdziliśmy, jakie prace prowadzone są w tym rejonie.

"W naszym Muzeum toczy się bogate życie społeczne" - Mariusz Brodnicki od ponad roku zajmuje stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Pełniąc tak odpowiedzialną funkcję, stara się organizować wiele historycznych inicjatyw związanych właśnie z naszym miastem. Jego marzeniem jest utworzenie Centrum Nauki, gdyż - jak twierdzi - tego w mieście brakuje.
Naszego rozmówce pytaliśmy o to, co zmieniło się przez ostatni rok jego kierownictwa, ile osób odwiedza Muzeum oraz co z drewnianymi schodami prowadzącymi do baszty. Zachęcamy do przeczytania wywiadu o działalności muzeum w minionym roku oraz o planach na przyszłość. Zachęcamy do lektury.

Listopadowe pożegnania i wspomnienia - W pałacu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie odbyło się spotkanie poświęcone „Tym, którzy w ostatnich latach od nas odeszli, po których pamięć na zawsze z nami zostanie”.

Ruszył proces Waldemara Bonkowskiego - Wracamy do zdarzenia, mającego miejsce wiosną tego roku, w którym to były senator z Kaszub, 62-letni Waldemar Bonkowski (zgodził się na podanie danych osobowych) został oskarżony o znęcanie się nad własnym psem ze szczególnym okrucieństwem. Dziś przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie rozpoczął się proces w tej sprawie. Zdaniem prokuratury, mężczyzna ciągnął czworonoga za jadącym samochodem, czego zwierzę nie przeżyło. Bonkowski nie czuje się winny i twierdzi, że sprawa ta ma charakter czysto polityczny.

Panie Premierze, co dalej? - Podziwiam premiera Mateusza Morawieckiego, jego pracowitość, nieustanny wysiłek, by gasić coraz to nowe pożary, by wytrzymać potężną presję – z jednej strony niemiecką („unijną”), z drugiej zaś wyjątkowo odrażającą presję politycznego planktonu w Polsce, inspirowanego przez Oppositionsführera Donalda Tuska.

"Sztuka dawania" - W ostatnich dniach Redakcję Gazety Kociewskiej odwiedził Święty Mikołaj, czyli znany wszystkim Jan Radzewicz. Korzystając z okazji, zadaliśmy Mikołajowi kilka pytań. Sprawdźcie sami, gdzie w tym roku będziemy mogli spotkać Mikołaja!

Nowa siła w drużynie - Szymon Ćwikliński to 23-letni zawodnik mogący występować na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego. -  Świetnie się wpisze w charakterystykę naszej drużyny – podkreśla szkoleniowiec Kociewskich Diabłów.

Piłkarze KP Starogard na V miejscu klasyfikacji wojewódzkiej! - Klub Piłkarski Starogard znalazł się na V miejscu w klasyfikacji klubów piłkarskich województwa pomorskiego. To wielki sukces starogardzkich piłkarzy.

Nie żyje Mindaugas Budzinauskas, były trener i zawodnik Polpharmy Starogard - Zmarł Mindaugas Budzinauskas, były zawodnik i szkoleniowiec klubów PLK, ostatnio pracujący w Szczecinie. Litwin w ostatnich latach zmagał się z chorobą nowotworową. Budzinauskas doskonale znany był starogardzkiej publiczności najpierw jako zawodnik, a następnie jako trener drużyny. Miał 48 lat.

Kociewska Gala Biegowa. Nagrody dla najlepszych zawodników - Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak” zaprasza na galę sportową, która będzie podsumowaniem dotychczasowych działań i okazją do podziękowań sponsorom i zawodnikom.

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

slawomir_rusniak
to ja 01.12.2021, 17:44
Po przeczytaniu tego pseudo artykułu , zastanawiam się , jakim cudem , człowiek rzucający słowami nie mającymi nic wspólnego z kulturą i dobrym tekstem , został przez was zatrudniony , bądź też może publikować takie coś . Są pewne standardy , normy postępo0wania oraz wypowiedzi . Rozumiem , że dziś w modzie jest obrażanie drugiego człowieka , rzucanie w niego błotem , bo w ten sposób łatwiej wypłynąć , zabłysnąć , zdobyć " uznanie " typu " ale mu doje....ł , dobrze temu ...... itd , ale nie sądziłem , że GK posunie się do tego . Pewnie ten komentarz nie znajdzie uznania w oczach administratora i zostanie "zablokowany " . ale w porównaniu z tym pseudo artykułem " to majstersztyk
Administrator (w prawdzie nie z Gazety Kociewskiej, ale ciesz się, że…
Administrator (w prawdzie nie z Gazety Kociewskiej, ale ciesz się, że w ogóle ktoś z tobą rozmawia) 02.12.2021, 07:41
Bełkoczesz, jakbyś jeszcze nie wytrzeźwiał od wczoraj. Jakby co to zapraszam do mojego skupu butelek
to chyba ja
to chyba ja 02.12.2021, 08:01
wybacz , ale zbierałem złom i trochę sie uzbierało , to trzeba było zainwestowac wynagrodzenie .
Łowca trolli
Łowca trolli 02.12.2021, 07:32
"to ja" to też ten sam troll, co "Katolicki Kraj" i "Okropny człowiek".
Katolicki Kraj
Katolicki Kraj 01.12.2021, 13:37
Ogromne wynagrodzenia prezesów spółek miejskich .Przykład idzie z góry. Tam też upychają pieniądze w co się da. Zaoszczędzą na tych , którzy z ich winy codziennie odchodzą. Dzisiaj na Cowid zmarło prawie 600 osób , ale kogo to obchodzi ( w Kościołach , sklepach , galeriach - BEZ MASEK ) . Co do Szubarczyka - chory człowiek
Łowca trolli
Łowca trolli 01.12.2021, 14:55
"Katolicki Kraj" i "Okropny człowiek" poniżej to ten sam troll
Okropny człowiek
Okropny człowiek 01.12.2021, 12:52
Ale się zdenerwowałem na nijakiego GNIDĘ SZUBARCZYKA. Dziwię się , że pozwalacie aby tacy ludzie pisali artykuły dla Was.. Jeżeli to ma być GAZETA TYLKO PISOWSKA , to przepraszam nic tu po mnie. Głosuję na PSL i oczekiwałem , że ta gazeta będzie również dla takich jak ja. Gnida Szubarczyk nie zna historii . Co do obecnego jego stanowiska wobec rządu to widać jedno : LIZUS i tylko LIZUS. Chłopie dzisiaj zmarło znowu 500 osób . A wiesz czyja to wina ? Ty masz klapki na oczach.
Łowca trolli
Łowca trolli 01.12.2021, 14:54
Skoro nic tu po tobie, to po co tu jeszcze trollujesz pod wszystkimi artykułami i piszesz sam do siebie? Głosy w głowie nie pozwalają ci się przenieść na inną stronę?

Pozostałe