Miliony złotych na pływalnię. Budowa ruszy w przyszłym roku

  • 20.11.2021, 09:11
  • redakcja
Miliony złotych na pływalnię. Budowa ruszy w przyszłym roku

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu w Skarszewach odbyła się konferencja prasowa w związku z dofinansowaniem budowy krytej pływalni z rządowego Programu Polski Ład. Jak poinformował nas burmistrz Jacek Pauli, budowa basenu ma rozpocząć się w 2022 roku.

Z dziennikarzami spotkali się burmistrz Skarszew Jacek Pauli i poseł Kazimierz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko odbyło się w Skarszewskim Centrum Sportu, w sąsiedztwie którego powstanie pływalnia. Gmina Skarszewy otrzymała 11 600 000 zł na budowę obiektu i związanej z nim sieci ciepłowniczej, w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

- Przygotowujemy się do budowy pływalni, która będzie znakomitym uzupełnieniem oferty dla naszych mieszkańców. Skarszewy intensywnie rozwijają się i zależy nam, aby mieszkańcy tutaj zostali, pracowali i spędzali dobrze czas - powiedział burmistrz Jacek Pauli. - Tego typu inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie zewnętrzne, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy w tym zakresie liczyć na rząd i takie programy jak Polski Ład. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia osób, które tworzą bardzo dobry klimat wokół naszych potrzeb i inwestycji. Taką osobą jest poseł Kazimierz Smoliński i za to chcę panu posłowi bardzo serdecznie podziękować - dodał.

Budowa ruszy w 2022 roku
Projekt pływalni jest już gotowy, gmina ma również pozwolenie na budowę, która ma rozpocząć się w 2022 roku i potrwać około 2 lata. W obiekcie będą wydzielone czterotorowa część pływacka oraz część rekreacyjna, która po wyłączeniu atrakcji wodnych będzie mogła pełnić funkcję dodatkowego toru pływackiego. Ponadto w hali znajdzie się brodzik dla niepływających ze wspomnianymi atrakcjami wodnymi oraz jacuzzi. W projekcie hali przewidziano miejsce dla publiczności, w formie trybuny wzdłuż basenu pływackiego.
- Dla nas jako radzących jest istotne, aby gminy i miasteczka rozwijały się na poziomie podobnym do wielkich miast i żeby oferta pracy, rozwijającego się przemysłu, ale również kulturalna i sportowa, były porównywalne do tych dużych ośrodków – mówił poseł Kazimierz Smoliński. - Tylko w ten sposób uda nam się wyrównać różnice pomiędzy Polską aglomeracyjną, metropoliami a małymi miasta i gminami. Polski Ład ma się do tego przyczynić.


Skuteczne działania władz gminy
Poseł dodał, iż gmina Skarszewy, w ramach rządowego wsparcia, otrzyma też 900 000 zł na inwestycje kanalizacyjne. Natomiast burmistrz zaznaczył jeszcze, że biorąc pod uwagę perspektywę kolejnego wsparcia ze strony rządu, gmina ma już przygotowane projekty, które będzie zgłaszała do dofinansowania - chodzi o budowę i remonty dróg oraz inwestycje dotyczące sieci kanalizacyjnej.
Przypomnijmy, iż kilka miesięcy temu gmina Skarszewy otrzymała dofinansowanie na budowę pływalni również z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 5 000 000 złotych – w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury.

_redakcja

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łowca trolli
Łowca trolli 24.11.2021, 18:16
Przepraszam Wszystkich, ale te wszystkie komentarze są moje. Piszę je a potem sam krytykuje prowadząc swoisty monolog, nad którym ze względu na postępującą chorobę nie panuje.
Wiesia
Wiesia 23.11.2021, 18:00
Oburzajace,sa pewne komentarze,w ktorych probuje sie wywierac naciski na wolnosc slowa i wypowiedzi.Obrazanie,zastraszanie,osmieszanie,inwigilacja,ogolnie metody bezpieki.Kiedy internowania piszacych niewygodna prawde?.Kto krytyki nie znosi niech do koryta sie nie pcha.
Łowca trolli
Łowca trolli 24.11.2021, 05:55
Dopóki mozna trollować to z wolnością slowa nie jest tak źle. Wiesia, Ania, Iwona i spółka potwierdzą :)
Brajan
Brajan 23.11.2021, 05:41
Jestem trollem i się tego nie wstydze !!!.
Łowca trolli
Łowca trolli 24.11.2021, 18:20
To ja jestem Trollem.
Roman Kewin Iwoński
Roman Kewin Iwoński 23.11.2021, 11:04
To ja jestem prawdziwym trollem ,przestań sie podemnie podszywać !!!.
Ania Iwona Romanowa-Kewińska
Ania Iwona Romanowa-Kewińska 23.11.2021, 12:56
Nie wierzcie tym trollom ,to ja jestem tym trollem ,ktury tu trollował i wszystkich obrażał !!.Nikt nie będzie mnie wmawiał ,że ja to nie ja !!!!!!!.
Zbigniew
Zbigniew 21.11.2021, 21:45
NOWY ŁAD, STARY SKŁAD.
Łowca trolli
Łowca trolli 21.11.2021, 21:28
Pisze tu jeden troll pod różnymi nazwami. Łatwo go rozpoznać. 20% jego wypocin ma nawet sens, ale reszta to bełkot jak od szmaciarza spod płota.
Kewin
Kewin 21.11.2021, 22:08
Z ciebie to dopiero troll !!!.Obsesyjny poziom osób ,które nie znoszą krytyki, a wszystko co robią jest dobre dla ogółu .Uwaga ludzie Cenzor Łowi trolle o ja pier... le.
Łowca trolli
Łowca trolli 22.11.2021, 09:02
Uderz w stól, a troll się odezwie. Zarówno Kewin jak i Roma to ta sama osoba. Troll myśli, że w ten sposób sprawi wrażenie, że więcej osób stoi po jego stronie. Spodziewałem się, że moim wpisem wywołam trolla z lasu. Przyszedł w postaci dwóch osób. Wcześniej wypowiadał się pod kilkoma innymi nazwami. Ciekawe ile ma osobowości, może właśnie szpital na Skarszewskiej mógłby odpowiedzieć na to pytanie. W każdym razie poziom jego frustracji jest ogromny
Roman
Roman 21.11.2021, 21:38
Łowca trolli Prawda Boli?. Mamy sławny szpital na Skarszewskiej tam się udaj po pomoc i to jak najszybciej. Priorytetem pokroju takich jak ty jest utrzymanie się przy korycie i to twoje wypociny to 100% bzdur.
Ania
Ania 21.11.2021, 13:21
Nie Pis daje, nie Unia daje tylko Podatnicy ciężko pracujący i płacący obowiązkowe daniny!!!!.Co z mostem w Wilczych Dołach?, co z mieszkaniami za które patologia nie płaci latami, dostaje dotacje, dewastuje je?, a młodzi gniotą się z teściami lub rodzicami. Co z leczeniem narkomani i alkoholizmu, skoro Komisja Do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani zamiast wysyłać uzależnionych na detoks organizuje dzieciom ze świetlic wiejskich wyjazdy do Aquaparku, kto wydał na to zezwolenie, żeby przeznaczać pieniądze na takie cele?.O paleniu w piecach odpadami z budowy można napisać powieść, ale cóż wystarczy mieć znajomości ...
o
o 21.11.2021, 22:33
Mylisz sie . To PiS daje. Zabiera ciężko pracującym i płacącym obowiązkowe daniny. Zabiera Unii i daje swoim ,czyli wypłaca księżom i wiernym i pokornym poplecznikom PiSu. Jesli nie jesteś w ich kascie to wuja dostaniesz.
Teresa
Teresa 21.11.2021, 15:07
Wilcze Góry Aniu.
emeryt
emeryt 21.11.2021, 00:03
Pisdzielce rozdają pieniądze, których nie mają, (są jeszcze w Brukseli), na pierdoły, zamiast przeznaczyć je na pomoc finansową dla małych, średnich i większych przedsiębiorstw, które ucierpiały podczas pandemii. Tak robią we wszystkich krajach UE, tylko "nasza mafia rządowa" ma kasę dla swoich. P co basen, jak nie będą mogli za niego zapłacić przeciętni mieszkańcy Skarszew, wybudują go dla "nowych pisowskich elyt"? Mają k...a rozmach, kradną lepiej niż za komuny, wagonami!!!!
wyborcaPISu
wyborcaPISu 21.11.2021, 20:08
Wypraszam sobie,debilu,zebyś mnie wyzywał
Heniek
Heniek 21.11.2021, 10:38
Czego oczekujesz jeśli Skarszewy to gmina wiejska i nazywane są Matecznikiem Pisu. Kociewiak czy wy potraficie napisać coś od siebie, czy tylko o tym piszecie co wam podsuną?. Mieszkam w Skarszewach i nie jest tak kolorowo jak to przedstawiają lokalny klony fejsa oraz wy .Musiałem wyjechać do pracy, bo na miejscu firmy jedyne co mają do zaoferowania to praca za grosze, na czarno ze stojącym nad tobą strażnikiem niczym w obozie lub na budowie z alkoholikami którzy zaczynają dzień od kilku piw lub małpki.Kiedy wracam z delegacji chciałbym poczytać o wszystkim a nie tylko o sukcesach.
Beata
Beata 20.11.2021, 22:53
Nowy ład już mamy w podwyżkach wszystkiego!!!!.
Wioleta
Wioleta 20.11.2021, 16:48
Fajnie tylko any gmina nie popłynęła przez takie pomysły. Jeden pustostan już istnieje - ile kosztuje utrzymanie - wie ktoś?
sy-lo
sy-lo 23.11.2021, 08:00
tak jak w hale pompują kasę tak i w pływalnie wpompują... jedno dobre że zajecia dla dzieciaków opłacają w ramach tego ratowania obiektów, jakby jeszcze menago zamiast pompować bicki w godiznach pracy uczciwie wziął się za swoje zadania to mozę by coś z tego było
Pit
Pit 20.11.2021, 16:01
Niby fajnie ale rodzi się pytanie gdzie znajda się środki na utrzymanie takiego obiektu ?
Iwona
Iwona 20.11.2021, 22:27
Skarszewscy działacze Pis kilka lat temu narzekali na Burmistrza, że nic nie robi, nie remontuje kamienic ,chodzili, rozmawiali z mieszkańcami. Jak Burmistrz został doradcą Prezydenta to zaraz wszystko im pasuje, nic nie krytykują kto to zauważył?. To ja wam napiszę prawdę, tylko chwalić się potraficie i co kilka lat remontować te same drogi widać że jakość jest wam obca. Skarszewskie strony na fejsbooku to mają gdzieś problemy mieszkańców tylko pierdołami się zajmują i piszą jak czasopisma należące do stacji paliw. Rozdawnictwo, zadłużanie miasta, wysokie podatki, Alkoholizm, Narkomania, palenie odpadami w piecach i wycinka drzew.
o
o 20.11.2021, 17:49
Nie martw się. PiSda.

Pozostałe