Narodowe Święto Niepodległości w parafii Pączewo

  • 17.11.2021, 14:30
  • Barbara Dembek-Bochniak
Narodowe Święto Niepodległości w parafii Pączewo

Podziel się:

Oceń:

Narodowe Święto Niepodległości w pączewskim kościele odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Wśród zebranych wyróżniała się grupa mundurowych oraz delegacja w strojach ludowych. Ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak przypomniał słowa św. Jana Pawła II - "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo. Wolność została nam dana, ale i zadana".

Po krótkim rysie historycznym Ksiądz nawiązał do obecnej sytuacji w Polsce. Kategorycznie uznał za niedopuszczalne w jakikolwiek sposób urąganie mundurowi polskiemu oraz komukolwiek, kto w jakikolwiek sposób służy Ojczyźnie, szczególnie bezpośrednio stojąc na straży granicy Polski - jak czyni to kilku naszych parafian przebywających w strefie stanu wyjątkowego na wschodzie naszego kraju. Dziś musimy otaczać modlitwą tych, którzy przelali krew lub oddali życie w walce o to, aby nasza Ojczyzna mogła istnieć; tych, którzy nieśli pomoc drugiemu człowiekowi i Polsce służąc w mundurze - jakimkolwiek i kiedykolwiek; tych, którzy swoją codzienną pracę ofiarowali Polsce; a szczególnie tych, którzy dzisiaj, w tym niepewnym czasie, bezpośrednio bronią naszej Ojczyzny.

Po Mszy św. przed pomnikiem ku czci zamordowanego przez Niemców ks. Fr. Błędzkiego oraz ofiar II wojny światowej z naszej parafii odbyło się krótkie nabożeństwo modlitewne zakończone odśpiewaniem hymnu "Boże coś Polskę". Przedstawiciele OSP Wolental, OSP Pączewo, Koła nr 34 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Koła Gospodyń Wiejskich w Pączewie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Pączewie złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów oraz znicze.

 

Barbara Dembek-Bochniak

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe