Koncert muzyki klasycznej w Osiedlowym Domu Kultury

  • 04.11.2021, 10:55
  • redakcja
Koncert muzyki klasycznej w Osiedlowym Domu Kultury

Podziel się:

Oceń:

Osiedlowy Dom Kultury w Starogardzie Gdańskim zaprasza na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu utalentowanej pianistki Jennifer Schroeder ze Starogrdu Gd. i saksofonisty Włodzimierza Spodymka z Opola. Koncert odbędzie się 18 listopada o godzinie 18.00 w ODK przy ulicy Reymonta 1 w Starogardzie. Bilety w cenie 20 zł nabyć można w kasie ODK.

Włodzimierz Spodymek jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (studia doktoranckie), gdzie uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Ukończył również studia muzyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie saksofonu dra hab. Pawła Gusnara. Uczęszczał także do Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kształcąc się w klasie saksofonu mgra Bernarda Steuera. Swoje umiejętności gry na saksofonie doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych saksofonistów m. in.: Claude’a Delangle (Paryż), Vincent’a David (Wersal), Ed’a Bogaard (Bruksela), Detlef’a Bensmann (Berlin) oraz Davida Pitucha (USA).

Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi: Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
Koncertował pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, takich jak m. in.: Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Marc Minkowski, Frieder Bernius, Tadeusz Wojciechowski, Wojciech Michniewski.
W sezonie artystycznym 2005/2006 współpracował z estradą kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, grając koncerty na terenie całego kraju.
Występował u boku takich muzyków jak: Leszek Możdżer, Ewa Podleś, Waldemar Malicki, Adam Makowicz, Kwartet Śląski, koncertując w Niemczech, Austrii, Włoszech.

Jennifer Schroeder - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Rajs. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych o randze międzynarodowej.Zdobyła 1. miejsce na 29th Young Musician International competition ‚Citta di Barletta’ (Włochy), First Absolute Prize na 7th International Piano Competition in Ischia (Włochy), 1. miejsce na III. Wiener Klassiker International Music Competition, 2. miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen (Niemcy), 3. miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie (Węgry) oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu C. Francka na Elevato Piano Competition w Salzburgu (Austria).

Wielokrotnie brała udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in.: Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka oraz Gintarasa Januševičiusa.
Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Jean Bernard-Marie, Walter Prossnitz oraz Kiryl Keduk.
Jennifer Schroeder znalazła się również w gronie 11 pianistów, którzy otrzymali stypendium na udział w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej International Piano Academy Feuerwerk Einbeck, jako jedyna pianistka z Polski. Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. we Włoszech, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

meloman
meloman 22.11.2021, 23:06
Pełna sala, widziałem ludzi z całego powiatu znających się na dobrej muzyce, dla mnie uczta duchowa. Brawo szefowej ODK I DLA MUZYKÓW

Pozostałe