Policjanci z Pomorza wspólnie z inspektorami sanepidu interweniują w stosunku do osób nieprzestrzegających obostrzeń

  • 28.10.2021, 13:00
  • Źródło: Pomorska Policja
Policjanci z Pomorza wspólnie z inspektorami sanepidu interweniują w stosunku…

Podziel się:

Oceń:

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci z Pomorza interweniowali prawie 14 tysięcy razy w związku z wykroczeniami przeciwko obostrzeniom pandemicznym. Obowiązek zasłaniania ust i nosa naruszyło ponad 11 tysięcy osób. Niestosowanie się do wymaganych w całym kraju nakazów i zakazów będzie spotykało się ze stanowczą reakcją Policji.

Pomorscy policjanci  przypominają o obowiązującym cały czas nakazie zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, oraz o zachowywaniu dystansu społecznego. W ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na walkę z Covid-19, policjanci będą egzekwować wprowadzone zasady bezpieczeństwa, w celu maksymalnego ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w galeriach, lokalach gastronomicznych, stacjach paliw, na dworcach oraz w środkach komunikacji miejskiej i transporcie publicznym.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze na terenie Pomorza ujawnili blisko 14 tysięcy wykroczeń, z czego aż 11 tysięcy dotyczyło niezasłania maseczką ust i nosa. Policjanci przy współpracy z sanepidem w tym okresie skontrolowali 11 tysięcy razy rożnego rodzaju placówki handlowe oraz miejsca użyteczności publicznej. Mundurowi przeprowadzili ponadto prawie 3,5 tysiąca kontroli środków komunikacji społecznej, pod kątem stosowania przez podróżnych obostrzeń covidowych. Do zadań policjantów należy również kontrolowanie osób objętych kwarantanną lub izolacją, co miało miejsce w minionych dwóch tygodniach prawie 93 tysiące razy.

Policjanci wielokrotnie zwracali uwagę oraz pouczali, jednakże postępujący wzrost zakażeń w regionie nakazuje stosować zasadę zero tolerancji. 500 złotowym mandatem może zostać ukarana osoba nieprzestrzegająca przepisów w związku z Covid-19. Zbliża się kolejna fala koronawirusa, stosowanie obostrzeń to obowiązek, który należy bezwzględnie stosować. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo, chrońmy nasze zdrowie i życie, żeby jak najszybciej powrócić do stanu sprzed epidemii.

Źródło: Pomorska Policja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 01.11.2021, 07:39
Jakoś ja ich nie widziałem do tej pory.A w sklepie jestem częstym bywalcem. Nadal dziesiątki ludzi bez masek pluje sobie na plecy.
kontrola masek?
kontrola masek? 29.10.2021, 17:15
Obrazek z dnia dzisiejszego z godziny 8 rano w Galerii Neptun. Między kioskiem mBanku a kasą Intermarche idzie grupa młodzieży paląc e-papierosy. Na pewno bardzo się przejęli tym, że mogą być skontrolowani i ukarani przez milicję za brak masek.
Jan
Jan 29.10.2021, 12:35
Już całkiem się w ***ch poprzewracało ...
Na drogach nie ma kontroli co czwarte auto z źle ustawionymi światłami lub bez jednego "oka" ... Gówniarze z Hermanowa chodzą i kradną na działkowych ogródkach , oraz włamania do samochodów robią i garaży. A nasi uzbrojeni i wyszkoleni policjanci chodzą po sklepach i kontrolują czy ktoś maskę nosi i to nie mając podstawy prawnej . To jest dramat, upadek społeczeństwa bo ludzie sobie na to pozwalają.

Pozostałe